بهترین خوراکی ها برای دریافت پروتئین بدون چربی
مبتلا به دیابت نوع 2 گوشت قرمز بیشتری بخورند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی,موجود در گوشت قرمز,چربی اضافه ارائه می‌دهیم,روند کاهش وزن با سرعت بیشت

در این مطلب 7 روش برای جذب پروتئین کافی بدون دریافت چربی اضافه ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

مصرف پروتئین در هر وعده‌ی غذایی به طور خودبه‌خود روی میزان قند خون تأثیر گذاشته و باعث کاهش آن می‌شود. پروتئین‌ها همچنین شما را سیر می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که بین وعده‌های غذایی احساس گرسنگی داشته باشید. برای همین هم روند کاهش وزن با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد.  به عقیده‌ی برخی از متخصصان در صورت ابتلا به دیابت نباید در مصرف پروتئین زیاده‌روی شود به خاطر اینکه به کلیه‌ها فشار می‌آید. بسیاری از افرادی که به دیابت مبتلا هستند در معرض خطر بیماری‌های کلیوی قرار دارند.
چربی‌های اشباع‌شده‌ی موجود در گوشت قرمز باعث بروز حالت مقاومت سلول‌ها به انسولین می‌شود. برای همین هم لازم است که از پروتئین‌های کم چرب استفاده کنید. در این مطلب 7 روش برای جذب پروتئین کافی بدون دریافت چربی اضافه ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.
 
تخم‌مرغ را فراموش نکنید
سال‌هاست که حرف و حدیث زیادی پشت سر تخم‌مرغ وجود دارد اما باید بدانید که این ماده‌ی غذایی یکی از منابع فوق‌العاده‌ی پروتئین می‌باشد. یک عدد تخم‌مرغ بزرگ پخته‌شده 7 گرم پروتئین و فقط 2 گرم چربی‌های اشباع‌شده دارد. البته باید بدانید که برای پرهیز از دریافت اسیدهای چرب اشباع‌شده باید به خوردن سفیده‌ی تخم‌مرغ بسنده کنید و زرده‌ی آن را جدا کنید.
اگر شکایت می‌کنید که سفیده‌ی تخم‌مرغ که مزه ندارد می‌توانید یک املت با سفیده‌ی تخم‌مرغ درست کنید و به آن اسفناج اضافه کنید. در این صورت هم فیبر دریافت می‌کنید، هم پروتئین و هم آهن. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد افرادی که برای صبحانه تخم‌مرغ و نان میل می‌کنند در مقایسه با افرادی که پنیر خامه‌ای می‌خورند کمتر احساس گرسنگی کرده و در طول روز هم کالری کمتری دریافت می‌کنند.
درست است که تخم‌مرغ حاوی میزان زیادی کلسترول است اما نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که این کلسترول جزو چربی‌های اشباع‌شده است و نه کلسترول‌های غذایی که باعث افزایش کلسترول خون می‌شوند.

حداکثر هفته‌ای دو مرتبه گوشت قرمز میل کنید
گوشت قرمز حاوی چربی‌های اشباع‌شده است و نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد هر چه خانم‌های مبتلا به دیابت نوع 2 گوشت قرمز بیشتری بخورند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرند. نتایج پژوهش‌های دیگر هم نشان می‌دهد خانم‌هایی که به مدت 9 سال گوشت قرمز بیشتری مصرف کرده‌اند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار گرفته‌اند. درست است که گوشت قرمز برای تامین آهن بدن لازم است اما باید بدانید که گوشت قرمز
منبع : tebyan.net

گردآوری سلامت اکاایران
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :