عادات اشتباه زیبایی - 8 عادت مضر برای پوست و مو
عادات اشتباه زیبایی:کار آسانی است که عادت های سریع و ساده داشته باشید، اما آنها می توانند در دراز مدت به شما آسیب برسانند. این عادت ها، دیگر جالب و مرسوم نیستند

عادات زیبایی

 کار آسانی است که عادت های سریع و ساده داشته باشید، اما آنها می توانند در دراز مدت به شما آسیب برسانند. این عادت ها، دیگر جالب و مرسوم نیستند، بنابراین بهتر است آنها را کنار بگذارید:

  1. دوش گرفتن با آب بسیار داغ

شاید دوش آب داغ به شما احساس خوبی بدهد، اما پوست را بسیار خشک می کند و می تواند با تضعیف رگ های خونی باعث پاره شدن مویرگ ها شود.

  1. بالا و پایین کردن ریمل در تیوب

بالا و پایین کردن چوب ریمل در تیوب آن، هوا را به داخل لوله می رساند که می تواند باعث افزایش باکتری ها و عفونت چشم شما شود. همچنین، مقدار زیادی از ماده ی ریمل روی برس می ماند و ظاهر مژه های شما را بهم چسبیده و سنگین می کند.

به یاد داشته باشید که باید بعد از سه ماه، ریمل تان را دور بیندازید و یک ریمل تازه و فاقد باکتری بخرید.

  1. مرطوب نکردن بدن بطور کامل

مطمئن شوید که علاوه بر صورت، گردن و دکولته (پایین گردن) را نیز مرطوب می کنید. این نواحی به اندازه ی صورتتان به هیدراتاسیون نیاز دارند.

همچنین اگر مرطوب کننده ی شما حاوی SPF است، در هنگام شب از آن استفاده نکنید چون احتمال دارد منافذ پوستتان را ببندد و مانع بازسازی سلول های شما شود. اگر نمی توانید ۲ کرم متفاوت بخرید، بهتر است شب ها از مرطوب کننده استفاده نکنید و فقط با پوست تمیز بخوابید.

عادات اشتباه زیبایی

عطر را روی گردنتان اسپری نکنید

عطر

  1. اسپری کردن عطر روی گردن

اگر صبح ها از عطر استفاده می کنید، آن را روی گردنتان اسپری نکنید، بخصوص اگر فاقد پوشاندن پوست گردنتان بیرون می روید. اکثر عطرها، پایه ی الکلی دارند و اگر پوستتان پس از عطر زدن در معرض نور آفتاب قرار بگیرد، ممکن است باعث تجمع رنگدانه ها در بافت پوستتان شود.

  1. نزدن ضد آفتاب در زیر مرطوب کننده

ضد آفتابتان را در زیر مرطوب کننده بزنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز مانع دفع اشعه های مضر توسط ضد آفتاب نمی شود.

  1. استفاده بیش از حد از برنزه کننده ی تیره

رنگی را انتخاب کنید که فقط چند پرده از پوستتان تیره تر باشد و بجای اینکه آن را به کل صورتتان بمالید، تنها با استفاده از آن، صورتتان را هایلایت (برجسته سازی) کنید.

  1. زدن شامپوی خشک روی پوست سر

زدن شامپوی خشک به پوست سر ممکن است باعث شود پوست سرتان پوسته پوسته شود، بنابراین قوطی شامپو را حدود ۱۵ سانتیمتر دورتر از موهایتان نگه دارید و به آرامی در کل موهایتان اسپری کنید و آن را به پوست سرتان نزنید.

  1. نشستن قلم موهای آرایشی

هفته ای یکبار، قلم موهای آرایشی تان را بشویید تا از شر مواد کهنه، آلودگی و باکتری های روی قلم موها خلاص شوید. می توانید فقط از یک شامپوی ملایم و آب گرم استفاده کنید. فقط حتما آن ها را بخوبی آب کشی کنید، و فقط موهای قلم مو را بشویید نه کل آن را. در پایان قلم موها را بطور افقی قرار دهید تا خشک شوند.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام

.

منبع : fitnessmagazine.ir

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :