گروه حبوبات را فراموش نکنید
سطح سلامت و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مزمن از قبیل سرطان ، خواص حبوبات ، خواص تنقلات حبوبات و تنقلات در سلامت ، فواید حبوبات در طب سنتی گرم گوشت مرغ گوشت ق

;

Image result for ‫گروه حبوبات را فراموش نکنید‬‎

 
حبوبات می توانند برای مدت بیشتری در دستگاه گوارش باقی بمانند و علاوه بر احساس پری شکم و حس رضایت، به کنترل وزن نیز کمک می‌کنند.
 
فیبر موجود در حبوبات برای سلامت قلب مفید است و می‌تواند به هر نوع رژیم غذایی اضافه شود چرا که میزان زیادی فیبر محلول را دارا می‌باشد و می‌تواند سطح کلسترول و تری گلیسرید خون را پایین بیاورد. بسته به نوع حبوبات، محتوای فیبر بین 5 تا 8.6 گرم در هر 100 گرم متفاوت است.
 
دانشمندان توصیه می‌کنند که بزرگسالان هفته‌ای 3 فنجان حبوبات برای ارتقاء سطح سلامت و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مزمن از قبیل سرطان استفاده کنند.
 
نصف فنجان حبوبات 7 گرم پروتئین تولید می‌کند که برابر با میزان پروتئینی است که در 28 گرم گوشت مرغ، گوشت قرمز و گوشت‌ ماهی وجود دارد.
 
حبوبات را می‌توان در ظرف غذای اصلی یا به عنوان پیش غذا و اسنک قرار داد. اگر شما انواع حبوبات را از قبیل لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، لوبیا سیاه و سفید، لوبیا چشم بلبلی و نخود در آشپزخانه خود داشته باشید می‌توانید بسیار خلاق باشید. از حبوبات در سالادها نیز می توان استفاده نمود.
 
 
منبع : salamatnews.com
 

گردآوری پرتال اکاایران

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :