مضرات افطار با قند مصنوعی، افطار، افطاری، فواید افطاری، مضرات افطار، اهمیت افطار
افطاری چی درست کنم,افطاری سفره,افطاری چی بپزم,افطاری خوشمزه,افطاری سالم,اهمیت افطاری,اهمیت افطاری دادن,فواید افطار,فواید افطاری دادن,اسلام و سلامت

چرا نباید با قند مصنوعی افطار کرد ؟با قند مصنوعی نباید افطار کرد،به دلیل آنکه این گونه شیرینی هابا داروهای شیمیایی سفید می شوند و زیان آنها بسیار واضح است  .قند وشکر در همه خانه ها ی جهان مصرف می شود – هیچ طبیبی بیمار خودرا  از خوردن شکر و قند منع نمی کند .

 نشاسته که در نان و سیب زمینی و سبزیجات وجود دارد جزو گلوسیدها بوده و سپس از خوردن ابتدا به دکسترین Dexterrineو سپس به گلوکز تبدیل شده بمصرف بدن می رسد .

قند و شکری که از شیره چغندر درست می شود مانند  قند طبیعی که در میوه جات بافت می شود نیست زیرا مواد معدنی مفید آن در قسمت کارخانه از بین می رود ( ترکیب با مواد دیگر و حرارتهای شدید و ...)
قند واقعی در  میوه جات می باشد زیرا بهمراه آنها مواد دیگری که جذب قند میوه لازم است موجودیت دارد .

قند و شکر معمولی مواد لازم را بهمراه ندارد و چون به کودک داده شود از مواد معدنی ذخیره شده بدن کودک بر میدارد مثلا  از کلسیم بدنش استفاده می نماید و بهمین جهت است که دندان کودکانی که زیاد شیرینی میخورند زود خراب می شود .

 دکتر کارتن می گوید طبیعت قند و شکر را در میوه جات در اختیار بشر گذاشت زیرا بشر به آن احتیاج داشت و تهیه قند و شکر معمولی کاری است بر خلاف طبیعت .

جمعی از دانشمندان یک عده را که نسبت به قند صنعتی حساسیت داشتند  و با خوردن 150 گرم قند در ادرا شان قند پیدا میشد روزی 150 گرم قند طبیعی بصورت میوه و عسل دادند و مشاهده کردند که پس از چندی قند ادارشان بکلی برطرف شده است .

در یک تحقیق معلوم گردیدکبد انسان از اسید استیک کلسترول می سازد و مستقیماً  آنرا تحویل خون می دهد.

اسید استیک تقریبا ً در همه خوراکهای بشری کم و بیش وجود دارد و انسان هرچه کمتر غذا بخورد طبعاً میزان کلسترول خونش کم تر است و این قند و شکر تصفیه شده است که از هم اسید استیک ایجاد می کند و بطور غیر مستقیم کلسترول در جدار رگها رسوب می نمایند . پس اگر به عنوان ثواب و افطاری ، قند و شکر به معده خالی مسلمانان رسانیده شود ، گام موثری در راه پیشرفت آنها بسوی بیماریهای عروق و قلب برداشته شده است. !!

افطاربا شیرینی طبیعی
پس برای افطاری چه خوراکی انتخاب کنیم که مورد تائید دین و دانش باشد ؟
چرا حضرت صادق (ع ) فرمود : المومنون حلویون ، مومن شیرین پسند است؟

با توجه به اینکه در آن زمان قند و شکر مصنوعی وجود داشته و از قند میوه جات به ویژه خرما و کشمش استفاده می شد و چنانچه بزودی خواهید دید اسلام با پر خوری سخت مخالف است دیگر جای هیچ ایراد و اشکالی باقی نمی ماند حتی گفته نخواهد شد ازقند میوه جات کلسترول به قدر کافی ساخته می شود زیرا کم خوری و با اعتدال خوری اسلامی اجازه رسوب کلسترول را نخواهد داد .

در اینجا با ذکر فقط دو سه روایت نشان خواهیم داد :

در اسلام فرمول کلی این است که افطار با شیرینی به عمل آید و نبی گرامی به ترتیب خرما – کشمش-و... را انتخاب می فرمودند و تقریبا ًاصرار در خرما بعنوان افطار در اخبار مشاهده می گردد.

"عن رسول الله (ص) انه کان اذا قدم الیه الطعام و فیه التمر بدء بالتمرو و کان یفطر علی التمر زمن التمر و علی الرطب فی زمن الرطب"

"و قال صلی الله علیه وآله و سلم افضل ما یبد الصائم به الزبیب اوالتمرا وشی حلو"

قال (ص) من وجد التمر فلیفطر و من لم یجد فلیفطر علی المائده .

مطالب زیر از سه قسمت فوق نتیجه و معلوم می گردد:

1- در هر صورت افطار به شیرینی توصیه  شده است .

2- نبی گرامی علاوه بر اینکه خرما را در ابتدای افطار انتخاب می فرمودند هر وقت بطعام دیگری می نشستند ابتدا بخوردن خرما مینمودند .

3- اگر شیرینی وجود نداشت افطار بمائده جایز است .

4- نامبردن از دو میوه ( خرما- کشمش ) و اثر تقریباً یکنواخت هر دو بر بدن بما اجازه می دهد نسبت به هریک آز آنها بچشم تساوی بنگریم ولی به هر صورت خرما را ترجیح دهیم زیرا در قرآن مجید به کرات از او یاد شده و چنانچه ملاحظه فرمودید نبی گرامی آنرا برای افطار بر بقیه ترجیح می دادند.

با آنکه انتخاب شیرینی  برای افطار قصد و مقصود اولیه اسلامی تصور می شود ولی مزایا و

 خصو صیات خرما برای افطار در ردیف نخست قرار دارد ( آزمایشهای مختلفی درباره تاثیر قند خرما نموده اند یکی از آنهاست موشهائی را که فقط با قند تغذیه نموده و در نتیجه به بیماریهای فقدان ویتامین ( آویتامینوز) و عوارض آن مبتلا شده بودند به آنها خرما دادند و عوارض بکلی رفع شد ).

در قرآن قند خرما و کشمش ، رزق حسن و سکر نامیده شده و از این لحاظ که علاوه بر رزق حلال و طیب ، رزق حسنی هم بطور خصوصی در قرآن هست آز آنها تعریف گردیده است " و من ثمرات النخیل و الاعناب تتخذون منه سکرا و رزقا حسنا "( سوره النحل) همچنین در تعریف آنها از پیشوایان دین مطالب دیگری نیز در کتابها دیده می شود که در جای خود گفته خواهد شد و مهمتر از همه ذکر این مطلب است : شاید موجب تعجب باشد با آنکه همه جا انتخاب میوه تازه سفارش شده است
برای افطار و حتی در مواردی صبحانه با مویز توصیه شده است ولی باید متوجه بود همانطور که گفتیم چون نظر اصلی به قند و شیرینی موجود در خرما و انگور می باشد و خرما همیشه تازه است و مواد معدنی و مغذی برای جذب بهتر بهمراه دارد و انگور برعکس سایر میوه جات هرچه بماند و اسید الکل های موجود در آن به قند مبدل گردیده شیرین تر می شود لذا توصیه در باره خوردن ایندو ( خرما و انگور ) مشحون از اعجاز است .

با چنین توصیه از قند کشمش و خرما که مزیت قندی آنها را بر قند موجود در دیگر میوه جات مسلم است ، ما را با ین نکته متوجه می سازد که برای خرما و انگور مزایای دیگری است که انتخابش برای افطار ارجح و یکی از مزیت های آن سر شار از قند از همان روزهای اول تا زمانهای متمادی بعد می باشد که تقریباً همیشه پرو یکسان است .

چنانچه  میدانیم مایعات بدن ما قلیایی است ( نسبت قلیائیت بدن به اسید 80به 20 می باشد )و اگراسیدی هم وارد بدن شود مازاد آن بوسیله املاح قلیائی که در بعضی غذاها ست خنثی می گردد ( این املاح قلیائی پتاسیم است و سدیم و کلسیم و منیزیم )تنها عضوی که می تواند اسید را تحمل کند معده است و سایر اعضاء طاقت تحمل اسیدها را ندارند و لذا برای خنثی کردن آن فعالیت بدن آغاز می شود بدین ترتیب باید کوشید در انتخاب غذا دقت نمود و غذاهایی که ایجاد اسید می کنند متعادل مصرف شود تا ذخیره قلیائی بدن هم متناسب مصرف گردد و اینک خرما یا کشمش یا ...خام خوری قبل از غذا بوده و تا حدی این قسمت را جبران می نماید .

چند نمونه برنامه غذایی برای افطار و سحر

چند نمونه برنامه غذایی برای افطار و سحر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
گروههای اصلی موادغذایی که شامل نان و غلات شیر و فرآورده های شیری گوشت,طول ماه مبارک رمضان سرعت متابولیسم در شخص روزه دار پایین,ماه مبارک رمضان کمتر,نکته در ماه مبارک رمضان,متعادل کلسترول خون را بهبو
افطار و شام را یکی نکنید - سلامت آکا

افطار و شام را یکی نکنید - سلامت آکا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ادامه روزه‌داری محروم,بدانیم ماه,بدانیم ماه مبارک,بدانیم ماه مبارک رمضان,خیر,همراه,سلامت,امسال که ماه رمضان همزمان
سفره افطار شما چند کالری دارد؟

سفره افطار شما چند کالری دارد؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تغذیه سالم زندگی سالم-مقالات سلامت-سفره افطار شما چند کالری دارد؟,اسلام و سلامت
7 دلیل عالی برای خوردن سوپ در وعده افطار

7 دلیل عالی برای خوردن سوپ در وعده افطار

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اسلام و سلامت-مقالات سلامت-7 دلیل عالی برای خوردن سوپ در وعده افطار,فواید خوردن سوپ,اسلام و سلامت
چرا بعد از افطار تپش قلبمان زیاد می شود؟

چرا بعد از افطار تپش قلبمان زیاد می شود؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روزه‌داری برای بیماران فشارخون نیز فواید بسیار مناسبی دارد...,اسلام و سلامت
چگونه از رفلاکس معده بعد از افطار جلوگیری کنیم؟

چگونه از رفلاکس معده بعد از افطار جلوگیری کنیم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
می توان با رعایت چند نکته مانع از بروز این حالت ها شد.,اسلام و سلامت
این 2 ماده غذایی از پرخوری در افطار جلوگیری می‌کنند

این 2 ماده غذایی از پرخوری در افطار جلوگیری می‌کنند

زمان مطالعه : 1 دقیقه
انواع دلمه-آموزش آشپزی آکا و طرز تهیه هزاران غذا و آشپزی آسان-این 2 ماده غذایی از پرخوری در افطار جلوگیری می‌کنند,اسلام و سلامت
فورا بعد از افطار ورزش نکنید

فورا بعد از افطار ورزش نکنید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
از آنجا که ساعات روزه‌داری, طولانی می‌باشد و فاصله زمانی میان افطار تا سحر برای خوردن و آشامیدن کوتاه است, با رسیدن به اواسط ماه مبارک رمضان...
بخورنخورهای افطار از نگاه طب سنتی

بخورنخورهای افطار از نگاه طب سنتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
افطار را باید با آرامش کامل و به دور از استرس و نگرانی میل کرد و هر یک از لقمه‌های غذا باید کاملاً جویده شود و این‌طور نباشد که هنوز لقمه در دهان در حال جویدن است, لقمه بعدی را وارد دهان کنیم.
افطار و سحری شما با ما (پیشنهاد بیستم)

افطار و سحری شما با ما (پیشنهاد بیستم)

زمان مطالعه : 1 دقیقه
آش شله قلمکار, نان و پنیر و گردو, و پلو خورش بادمجان, پیشنهادهای غذایی ما برای افطار و سحری شما هستند.