بررسی عوارض مصرف بیزوپرولول، قرص تادالافیل و دیمن هیدرینات! فاموتیدین را کی بخوریم؟
اگر به دنبال بهترین زمان مصرف این قرص ها هستید می توانید به بخش بهترین زمان برای مصرف دیمن هیدرینات، قرص تادالافیل، بیزوپرولول و فاموتیدین را کی بخوریم بهتر است
 

هر دارویی که برای ما تجویز می‌ شود یا بدون دستور پزشک مصرف‌ می ‌شود دارای عوارض است و دانستن این عوارض دارویی کمک شایانی به بهتر مصرف کردن آن دارو می‌ کند. قصد ما آشنایی شما با عوارض مصرف دارو هایی از جمله بیزوپرولول، قرص تادالافیل و دیمن هیدرینات است.

علاوه بر دانستن عوارض مصرف، اطلاع از بهترین زمان مصرف کمک شایانی به درمان ما می  کند. پس با ما همراه باشید تا بهترین زمان مصرف فاموتیدین را بدانید و سلامتی خود را در بالا ترین حد ممکن حفظ کنید.

همچنین اگر به دنبال بهترین زمان مصرف این قرص ها هستید می توانید به بخش بهترین زمان برای مصرف دیمن هیدرینات، قرص تادالافیل، بیزوپرولول و فاموتیدین را کی بخوریم بهتر است؟ مراجعه کنید و اطلاعات کامل تری به دست آورید.

 

دیمن هیدرینات و عوارض مصرف آن

دیمن هیدرینات از جمله دارو هایی است که برای جلوگیر از حالت تهوع، استفراغ و سرگیجه ناشی از حرکت مصرف می‌ شود. این دارو با اثر بر روی گیرنده‌ های آنتی هیستامین این حالات را برای شما در هنگام حرکت و رانندگی از بین می‌ برد. در ادامه با عوارض مصرف این دارو آشنا شوید.

عوارض مصرف دیمن هیدرینات

از جمله عوارض مصرف دیمن هیدرینات می‌ توان به سرگیجه، تپش قلب، تشویش، بیقراری، بی‌خوابی، قرمزی پوست، خشکی دهان، دل درد، از دست دادن اشتها، غش کردن و ضربان قلب ناهماهنگ اشاره کرد.

 

عوارض جانبی دیمن هیدرینات در هنگام بارداری

طبق تحقیقات انجام شده دیمن هیدرینات به هنگام بارداری مشکل خاصی را به وجود نیاورده است. اما برخی از بانوان به علت واکنش به این دارو ممکن است دچار مشکل شوند از این اگر در دوران بارداری هستید، دیمن هیدرینات را تحت نظر پزشک مصرف کنید.

 

عوارض جانبی مصرف دیمن هیدرینات برای کودکان

در بسیاری از موارد دیمن هیدرینات باعث ایجاد خواب‌آلودگی در کودکان می‌ شود. در برخی از موارد این دارو باعث برهم ریختگی سیستم عصبی کودک می ‌شود که این به هم ریختگی عصبی عوارضی از جمله بی قراری، نگرانی، توهم و تشنج را در پی دارد.

توجه : دیمن هیدرینات برای کودکان زیر 2 سال به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود زیرا ماده موجود در این دارو ممکن است موجب مرگ بیمار شود.

 

قرص تادالافیل و چیستی عوارض مصرف آن

تادالافیل از جمله دارو هایی است که برای رفع مشکلات جنسی و نعوظ استفاده می‌ شود. از دیگر موارد مصرف تادالافیل رفع مشکلات فشار خون شریان ریوی و هایپرپلازی خوش خیم پروستات است. این دارو دارای عوارضی است که اگر به آنها توجه نشود می‌تواند مشکلات غیر قابل جبرانی را برای شما به وجود آورد. با ما در ادامه همراه باشید تا به طور کامل با عوارض تادالافیل آشنا شوید.

 

عوارض مصرف تادالافیل

تادالافیل دارای عوارض مصرفی زیادی است که تنها 1% افراد به این عوارض دچار می‌ شوند. از جمله عوارض مصرف این دارو می‌ توان به سردرد، تهوع، ناراحتی معده، سوء هاضمه، رنگ پریدگی، کمردرد، اسهال، گرفتگی و آبریزش بینی و افزایش عفونت های تنفسی اشاره کرد. اگر این عوارض به صورت بسیار خفیف برای شما اتفاق افتاد ممکن است طی چند روز تا چند هفته از بین برود. اگر پس از مدت مذکور این عوارض را داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

این دارو ممکن است عوارض جدی‌تری از جمله، نعوظ دردناک، مشکلات بینایی، مشکلات شنوایی و فشار خون را برای شما در پی داشته باشد. در صورت مشاهده هر یک از این حالات بدون درنگ به اورژانس مراجعه کنید.

 

بیزوپرولول و برخی از عوارض مصرف آن

بیزوپرولول از جمله دارو های قلب است که برای تنظیم ضربان قلب و کاهش فشار خون استفاده می ‌شود. بیزوپرولول با مهار بتا بلاگرها باعث کاهش فشار وارده بر قلب می ‌شود. توجه کنید توصیه می ‌شود این دارو قلب را بدون دستور پزشک مصرف نکنید. در ادامه با برخی از عوارض جانبی این دارو آشنا خواهید شد.

عوارض جانبی مصرف بیزوپرولول

بیزوپرولول ممکن است سیستم عصبی شما را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که سیستم عصبی شما درگیر شود، شما احساس خستگی و اختلال در حس لامسه را تجربه خواهید کرد. علاوه بر حالات فوق امکان دارد شما حالت اضطراب، افسردگی، سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، بی خوابی و بی قراری را تجربه کنید.

بیزوپرولول می ‌تواند عوارض گوارشی نیز بوجود بیاورد. این دارو ممکن است حالت استفراغ و اسهال را برای شما به وجود آورد. از دیگر مشکلاتی که به هنگام مصرف بیزوپرولول مشاهده شده است می‌توان به درد شکم، یبوست، زخم گوارش، خشکی دهان و سوء هاضمه اشاره کرد.

از جمله عوارض کبدی بیزوپرولول می ‌توان به افزایش سطح سرمی آنلاین آمینوترانسفراز و سطح سرمی آسپارتات آمینوترانسفراز اشاره کرد.

در صورت مصرف بیزوپرولول امکان دارد شما دچار تنگی نقس و عفونت در مجاری تنفسی فوقانی شوید. اگر شما مشکلات تنفسی دارید مشکلاتی از قبیل آسم، برونشیت، سرفه، فارنژیت و رینیت اشاره کرد. در صورت مشاهده چنین حالتی حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

فاموتیدین را کی بخوریم؟

قرص فاموتیدین با نام تجاری پپسید در بازار موجود است. این دارو با اثر گذاری برروی گیرنده‌ های هیستامین-2 تولید اسید معده را کاهش می ‌دهد. از این دارو برای درمان مشکلاتی از قبیل زخم معده و رفلاکس معده به مری استفاده می ‌شود.

مصرف این دارو دارای نکات بسیاری مهمی از قبیل عوارض جانبی و زمان است. با ما همراه باشید تا با اطلاع دقیق این دارو را مصرف کنید و عوارض جانبی متوجه شما نشود.

 

فاموتیدین را کی بخوریم؟

بهترین زمان برای مصرف فاموتیدین شب قبل از خواب است. برای سنین مختلف دوز‌های متفاوتی از این دارو تجویز می ‌شود. توصیه اکثر پزشکان برای مصرف این دارو شب‌ها، صب از خواب است. شما می ‌توانید این دارو را همراه با غذا یا با معده خالی مصرف کنید.

نکته : ممکن است پزشک شما دوز های مصرفی متفاوتی در ساعات مختلف را به شما توصیه کند. بهتر است طبق توصیه و تحت نظر پزشک، زمان مصرف فاموتیدین را تنظیم کنید.

 

عوارض جانبی فاموتیدین و چرایی مصرف فاموتیدین قبل از خواب

فاموتیدین در برخی از افراد باعث ایجاد مشکلات گوارشی از جمله یبوست، اسهال و آنتروکولیت نکروزان می‌ شود. این عوارض نسبتا شایع است. در صورت بروز نگران نباشید اما برای اطمینان می‌ توانید به پزشک نیز مراجعه کنید.

این دارو ممکن است سیستم عصبی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این تاثیر باعث به وجود آمدن سردرد و سرگیجه برای شما می ‌شود. از این فاموتیدین را شب، قبل از خواب مصرف کنید تا در صورت بروز این عوارض دچار مشکل نشوید.

توجه : بهترین زمان مصرف فاموتیدین شب قبل از خواب است اما به این نکته توجه داشته باشید که؛ می‌ توانید این دارو را در طول روز نیز مصرف کنید. نکته بسیار مهم برای مصرف در طول روز، داشتن زمان معین برای مصرف فاموتیدین است.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :