راه های ساده و موثر برای رسیدن به یک وزن ثابت و سالم
روش های ساده و علمی اثبات شده به شما کمک می کند تا وزن خود را نگه دارید. با انجام کارهایی مانند ورزش کردن و کنترل استرس قادر به جلوگیری از افزایش وزن مجدد خواهی

آکاایران: متاسفانه افراد زیادی بعد از کاهش وزن مجدد چاق می شوند. در حقیقت تنها چیزی حدود ۲۰ درصد از کسانی که رژیم گرفته اند توانسته اند برای مدت طولانی تناسب اندام خود را حفظ کنند. مهترین راه برای رسیدن به یک وزن ثابت و سالم، تغییر رژیم غذایی است‌؛ البته مجبور نیستید که رژیم خیلی محدود کننده ای را دنبال کنید، بلکه شما باید در کنار یک رژیم مناسب؛ کیفیت زندگی خود را هم ارتقا دهید.

پیاده روی کنید

اگر می خواهید لاغر شوید، بهتر است که ماشین و وسایل نقلیه را فراموش کنید و پیاده روی خود را بیشتر کنید. در واقع بهترین ورزش برای لاغری پیاده روی است.

علم ورزش | پیاده روی تند یا آهسته؟ کدام یک مفیدتر است؟

غذاهای ناسالم را بشناسید

مجبور نیستید که رژیم غذایی سفت و سخت بگیرید؛ اما در قبالش باید غذا های ناسالم را بشناسید و سعی کنید که کم کم آن ها را از زندگی خود حذف کنید. نوشیدنی های خیلی شیرین، غذا های سرخ کرده یا چربی های اشباع، همه بدن را دچار مشکل می کند؛ پس بهتر است که از آن ها دور باشید.

عادت های ناسالم غذایی که منجر به چاقی می شوند را می شناسید؟ | داروخانه  آنلاین وطن دراگ

به اندازه کافی آب بنوشید

شاید این توصیه برایتان تکراری باشد؛ اما آب برای سلامت بدن اهمیت زیادی دارد. نوشیدن آب به طور منظم به کاهش وزن کمک می‌ کند، زیرا سموم را از بین می برد، بدن را آبرسانی کرده و باعث انرژی بیشتر می‌ شود؛ همچنین باعث می شود که بعد از وعده غذایی مدت زمان طولانی ‌تری سیر بمانید؛ در نتیجه پرخوری هم نکنید.

چرا به اندازه کافی آب نمی‌نوشید؟ - ایرنا زندگی

با استرس خداحافظی کنید

استرس برای سلامت بدن مضر است و باعث اضافه وزن می شود؛ پس سعی کنید که آن را از خودتان دور کنید و هر عاملی که باعث استرس می شود را نادیده بگیرید. هیچ چیز به اندازه سلامتی مهم نیست‌. کاهش اضطراب همچنین می‌ تواند به بهبود تناسب اندام و لاغری هم کمک کند.

ایروبیک انجام دهید و خوش بگذرانید

ایروبیک باعث از بین بردن چربی می شود و یکی از فعالیت هایی است که می تواند چربی سوزی کند. ایروبیک و حرکات موزون از لحاظ ذهنی هم به شما حس خوبی می دهد و استرس تان را نیز تا حدِ زیادی برطرف می کند.

ورزش ایروبیک چیست | 8 فایده ایروبیک برای لاغری و سلامتی - مجله ورزشی فیتامین

به اندازه کافی بخوابید

متخصصان پیشنهاد می‌ کنند که خواب شبانه بین 6 الی 8 ساعت باعث می شود که در انجام کار های روزانه انرژی بیشتری داشته باشید و به سلامت بدن تان هم کمک کنید.‌ خواب مناسب با تایم کافی احساس بهتری به شما می دهد و استرس تا را کاهش داده و باعث افزایش انرژی نیز خواهد شد.

در منزل آشپزی کنید

آشپزی کردن در منزل خیلی بهتر از این است که غذای آماده سرو کنید، چرا که اگر بخواهید در رستوران غذا بخورید، پرخوری خواهید کرد. پس بهتر است خودتان آشپزی کنید تا هم غذا های سالم و متنوع درست کرده و هم پرخوری نکنید.

خدمات امورات منزل آشپزی - خدمات پرستاری رویای سلامت گیتی

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :