چند علت مهم که باعث میشود شکم شما کوچک نشود!
اگر مدت هاست که مراقب خورد و خوراک و تناسب اندام تان هستید، اما باز هم موفق نمی شوید چربی های شکم تان را آب کنید باید بدانید یک جای کار ایراد دارد در این مطلب،

10 دلیل آب نشدن شکم و پهلو - چرا چربی شکم آب نمی شود؟

آکاایران: آیا شما هم جز آن دسته افرادی هستید که با وجود رژیم و انجام ورزش از آب نشدن شکم و چربی های آن رنج می برید؟ اگر مدت هاست که مراقب خورد و خوراک و تناسب اندام تان هستید، اما باز هم موفق نمی شوید چربی های شکم تان را آب کنید باید بدانید یک جای کار ایراد دارد، یعنی دلایلی وجود دارند که مانع از رسیدن شما به هدفتان می شوند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا، چند مانع مهم لاغر و صاف نشدند شکم را عنوان کرده ایم که توجه به آنها شما را به هدف کوچک کردن شکم نزدیک تر میکند. با ما همراه باشید.

آب کردن چربی شکم برای بسیاری از ما مهم ترین کار برای رسیدن به تناسب اندام است. به جز چربی شکم، چربی های احشایی نیز با احاطه کردن اندام ها باعث پف کردن و جلو آمدن شکم می شوند که منجر به بروز بیماری های مختلفی می شوند.وردن مقدار زیادی غذا به یکباره

مصرف زیاد کالری باعث اضافه وزن می شود. اگر از غذا هایی که کربوهیدرات بالایی دارد، مانند نان، پاستا، برنج و سیب زمینی به مقدار زیاد استفاده کنید، بدن آن را به شکر تبدیل می کند که اطراف پهلو، کمر و شکم ذخیره می‌ شود و دیگر آب کردن آن اصلاً راحت نخواهد بود.

خوردن مقدار زیادی غذا به یکباره

خوب نجویدن غذا نخستین علت بیماری‌های معده است- اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

درست نجویدن غذا

طبق اطلاعات موجود، جویدن غذا به اندازه کافی و به مقدار مناسب باعث می شود تا کربوهیدرات و پروتئین به اجزای کوچکی تبدیل شده و شما راحت تر غذا را هضم و جذب کنید؛ بنابراین اگر غذا را به طور کافی نجوید، نمی توانید شکم خود را هم آب کنید.

چرا باید غذا را ۳۲ بار بجوید؟

نوشیدن آب به اندازه کافی

نوشیدن آب به اندازه کافی باعث از بین رفتن سموم در بدن می‌ شود. پوست به رطوبت نیاز دارد، ناخن ها و مو هم نیاز به رطوبت دارند؛ پس سعی کنید که به بدن خود آبرسانی کنید. از طرفی هیدراته ماندن باعث می شود که دستگاه گوارش شما به خوبی کار کند؛ بنابراین اگر به اندازه کافی آب ننوشید، نمی‌ توانید شکم خود را آب کنید.

روش لاغری شکم با آب گرم و آب کردن شکم حمام

نخوابیدن به اندازه کافی

اختلال در خواب باعث تولید هورمون استرس در بدن می شود که سطح گرسنگی را بالا می برد. کمبود خواب سرعت سوخت و ساز را پایین می‌ آورد و باعث می شود که کالری سوزی سخت‌تر شده و شکم تان هم دیر آب می شود.

ارتباط خواب و چاقی + نکات مهم و راهکارها - مجله فیت شیپ

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :