برای آن‌هایی که غبغب دارند (1)
غبغب چیست,جراحی غبغب,غبغب+ورزش,رفع غبغب,غبغب به انگلیسی,غبغب,غبغب دهخدا,غبغب چیست,غبغب خروس,غبغب انسان,لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید

داشتن

همه از چاقی بیزار هستند و می‌دانند این عارضه احتمال ابتلا به انواع بیماری‌ها، از بیماری‌های قلبی - عروقی گرفته تا سرطان، را افزایش داده و سلامتی فرد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

ضمن این که احتمال بروز افسردگی در این افراد بیشتر است؛ چرا که از وضع اندام خود خجالت می‌کشند، نمی‌توانند لباس‌های زیبایی را که در بازار وجود دارد، بپوشند و اگر در رژیم هم باشند، از خوردن بسیاری از خوراکی‌های خوشمزه محروم هستند.

نوع دیگری از چاقی

یکی از انواع چاقی که بسیاری از افراد را رنج می‌دهد، چاقی‌های موضعی است.

همه ما این افراد را دیده‌ایم و شاید خودمان هم یکی از آن‌ها باشیم و ندانیم چه کار کنیم تا علاوه بر کاهش وزن کلی، چربی‌های اضافی بازوها، ران‌ها، باسن، شانه‌ها یا صورت و گردن را کم کرده و با سایر قسمت‌ها متناسب کنیم. این کار به مراتب سخت‌تر از کاهش وزن کلی است و بسیاری از افراد نمی‌توانند در این کار موفق شوند. آن‌ها نمی‌توانند لباس دلخواه خود را بخرند، چون مثلاً شلواری که انتخاب می‌کنند، به قدشان می‌خورد، ولی باسن، شکم یا ران‌های چاق آن‌ها نمی‌گذارد شلوار درست به تن آن‌ها برود و دگمه یا زیپ آن کامل و به راحتی بسته شود. از این رو مجبور می‌شوند علیرغم میل خود شلواری بخرند که یکی از این اندام‌های چاق را پوشش دهد و این امر موجب نامتناسب شدن کل شلوار با بالاتنه یا ساق‌های لاغر آن‌ها خواهد شد. این نکته که به خصوص برای زنان اهمیت بیشتری دارد، قابل حل است؛ ولی بیشتر افراد با استفاده از روش‌های غلط سعی در رفع آن دارند که به نتیجه نمی‌رسند.

چاقی گردن و غبغب,غبغب به انگلیسی,غبغب چیست

چربی‌های اشباع

جدا از مصرف غذاهای شیرین اجتناب نمایید و تا حد امکان آن‌ها را از فهرست غذایی خود حذف کنید.

غذاهایی که دارای چربی‌های اشباع هستند نیز چنین وضعیتی دارند و اگر مصرف آن‌ها را ادامه دهید و به گمان خودتان همچنان روی رژیم باشید، نتیجه‌ای نخواهید گرفت و شاید اوضاع به مراتب بدتر هم بشود.

غذاهای سرخ‌شده، هله‌هوله‌هایی مانند چیپس سیب‌زمینی، کره و بیسکویت‌های شور و کرم‌دار را کنار بگذارید و مصرف غذاهایی مثل پنیر و تخم مرغ را هم که دارای چنین چربی‌هایی هستند، ولی نمی‌توانید به طور کلی آن‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، محدود نمایید.

البته در این مورد هم مانند هر عارضه‌ای، خوددرمانی ممنوع است و برای لاغر شدن، حذف یا محدود کردن مصرف هر ماده غذایی بنا به شرایط جسمی هر فرد فرق می‌کند و باید با پزشک متخصص و کارشناس تغذیه مشورت کرد. نکات اشاره شده در این برداشت آزاد در حالت کلی هستند و ممکن است برای کسانی که به هر دلیل شرایط ویژه جسمی یا روانی دارند، کمک‌کننده نباشند.

ادامه دارد...

منبع: ماهنامه‌ی دنیای تغذیه – شماره 99


منبع:tebyan.net

گردآوری سلامت آکا
گردآوری سلامت آکا
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :