برای آن‌هایی که غبغب دارند (2)
غبغب به انگلیسی,غبغب خروس,غبغب دهخدا,غبغب زیر گلو,غبغب چیست,غبغب+ورزش,غبغب نوزاد,غبغب انسان,غبغب,غبغب چیست,لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید

انجام تمرین‌های کششی مخصوص گردن و ورزش کردن به طور مرتب می‌تواند به شما در لاغر کردن گردن، مانند لاغر کردن دیگر قسمت‌های بدن، کمک کند یا دست کم روند کاهش میزان چربی گردن و از بین بردن

 

* چه غذاهایی بخورم تا گردن چاق و چین‌های اضافی زیر چانه‌ام زودتر از بین بروند؟

بهترین گزینه برای چنین افرادی خوردن غذاهای پر فیبر است. این تقریباً در مورد همه رژیم‌های لاغری، از جمله لاغری موضعی صدق می‌کند. در واقع، میزان چربی اشباع در این خوراکی‌ها بسیار اندک است و همین به سوزاندن چربی بدن کمک می‌کند.

به طور کلی همه‌ی سبزی‌ها و میوه‌ها حاوی فیبر هستند که مهم‌ترین آن‌ها شامل کلم بروکلی، کلم بروکسل و نخودفرنگی، میوه‌هایی چون سیب، موز و پرتقال، برنج قهوه‌ای، نان‌های سبوس‌دار (پخته‌شده با آرد گندم کامل)، بادام و بلغور جو است.

 * آیا برای از بین بردن غبغب تمرین‌های فیزیکی هم مفید است؟

انجام تمرین‌های کششی مخصوص گردن و ورزش کردن به طور مرتب می‌تواند به شما در لاغر کردن گردن (مانند لاغر کردن دیگر قسمت‌های بدن) کمک کند یا دست کم روند کاهش میزان چربی گردن و از بین بردن غبغب را راحت‌تر کرده و سرعت بخشد.

برای از بین بردن چربی‌های اضافی گردن و غبغب و به طور کلی کاهش وزن، تنها رعایت یک رژیم غذایی سالم و علمی که کارشناس تغذیه آن را تجویز کرده باشد، چاره ساز نیست؛ بلکه باید روند چربی‌سوزی در بدن تسریع شود و به این منظور، تمرین‌های منظم و روزانه ورزشی خاص که باز هم یک کارشناس یا مربی تجویز کرده باشد، ضروری است.

* آیا می‌توانم به سالن ورزشی بروم؟

البته، چرا که نه! اگر واقعاً نمی‌دانید که روش صحیح و مناسب این نرمش‌های موضعی چیست، در یک سالن ورزشی ثبت نام کنید. در آنجا مربی‌ها تکنیک‌های درست را آموزش می‌دهند و می‌توانید از وسایلی که به پیشبرد سریع‌تر این روند کمک می‌کنند هم استفاده کنید.

همه‌ی سبزی‌ها و میوه‌ها حاوی فیبر هستند که مهم‌ترین آن‌ها شامل کلم بروکلی، کلم بروکسل و نخودفرنگی، میوه‌هایی چون سیب، موز و پرتقال، برنج قهوه‌ای، نان‌های سبوس‌دار (پخته‌شده با آرد گندم کامل)، بادام و بلغور جو است

البته همیشه یادتان باشد که کار کردن با این دستگاه‌ها دستورات خاص خود را دارد و بدون رعایت کامل آن‌ها ممکن است بیش از آنچه فکر کنید به خودتان آسیب برسانید یا حتی مشکل‌تان را بیشتر کنید.

* برای لاغر کردن گردن باید چه حرکاتی انجام داد؟

تعدادی از تمرین‌هایی که می‌توانید انجام دهید به شرح زیر است:

- در حالی که پشت‌تان را تا حد ممکن صاف نگه داشته‌اید، نشسته یا ایستاده به آرامی سرتان را به سمت راست خم کنید؛ به طوری که گوشتان با شانه تماس پیدا نکند. در این حالت سر شما باید در زاویه‌ای 40 تا 45 درجه نسبت به شانه قرار گیرد. 10 ثانیه به همین حالت بمانید و سپس به آرامی سرتان را بلند کرده، در حالت عادی قرار دهید و همین کار را برای سمت چپ تکرار کنید. چهار بار این سری حرکات را انجام دهید.

- سرتان را طوری به عقب خم کنید که بتوانید سقف را ببینید. 2 ثانیه به همین حال بمانید و سپس سر را آهسته به حالت اول برگردانید. روزی 5 تا 10 بار این کار را انجام دهید. این تمرین قطعاً برای از بین بردن غبغب موثر خواهد بود. این حرکت را هم می‌توانید نشسته انجام دهید و هم ایستاده؛ در هر حال باید پشت‌تان را صاف نگه دارید.

- برای انجام این تمرین پیش از این که سرتان را به سمت شانه راست خم کنید، ابتدا دست راست خود را روی سمت راست سرتان قرار دهید. وقتی دارید سرتان را به سمت شانه راست خود خم می‌کنید، با همان دست به سرتان فشار بیاورید. این فشاری که در جهت عکس وارد می‌شود و اجازه نمی‌دهد سر خم شود و خم کردن آن را سخت‌تر می‌کند، به کاهش حجم چربی گردن کمک خواهد کرد. 10 ثانیه در همین حالت بمانید، بعد سر را آرام به حالت معمولی برگردانید و سپس این کار را برای شانه چپ انجام دهید. این تمرین یکی از بهترین و مؤثرترین تمرین‌هایی است که برای لاغر کردن گردن توصیه می‌شود.

اگر روی عضلات گردنتان کار کنید، آن‌ها رشد می‌کنند و قوی‌تر و حجیم‌تر خواهند شد. هر قدر عضلات گردن قوی‌تر باشند، به پوست گردن شما فشار بیشتری وارد شده، پوست سفت‌تر می‌شود و حجم چربی اضافی گردن کاهش می‌یابد و غبغب راحت‌تر از بین می‌رود یا دست کم کوچک‌تر می‌شود. این تمرین هم در یکی از حالات ایستاده یا نشسته قابل انجام است.

 

- یکی دیگر از نرمش‌هایی که می‌توانید انجام دهید و به حالت دلخواه خود دست یابید، یک حرکت چرخشی است. به این ترتیب که به حالت نشسته یا ایستاده، در حالی که کمرتان را کاملاً صاف کرده‌اید، به آرامی و تا جایی که می‌توانید سرتان را به سمت راست بچرخانید. سپس به آهستگی و بدون عجله سر را به جای اول باز گردانید. همین کار را برای سمت چپ تکرار کنید. این دو چرخش روی هم یک حرکت است که باید 5 تا 10 بار انجام شود.

- با یک حرکت مقاومتی هم می‌توان به افزایش قدرت عضلات کمک کرد. برای انجام این حرکت دست خود را روی پیشانی قرار دهید. در همین حال سعی کنید تا جایی که می‌توانید سرتان را به سمت جلو یعنی به همان دستتان فشار دهید. در واقع دست شما جلوی حرکت رو به جلوی سرتان را می‌گیرد. دقت کنید که اگر می‌خواهید از این حرکت بیشترین نتیجه را بگیرید، باید به آرامی این فشار را وارد کنید.

- این نرمش هم درست مانند مورد قبلی است؛ با این تفاوت که این بار دست‌هایتان را پشت سرتان در هم گره بزنید و در همین حال سعی کنید تا جایی که می‌توانید سرتان را به عقب و روی دستان در هم گره خورده فشار دهید. این بار هم مانند حرکت بالا دقت کنید و سرتان را آرام به عقب فشار دهید.

انجام تمرین‌های کششی مخصوص گردن و ورزش کردن به طور مرتب می‌تواند به شما در لاغر کردن گردن (مانند لاغر کردن دیگر قسمت‌های بدن) کمک کند یا دست کم روند کاهش میزان چربی گردن و از بین بردن غبغب را راحت‌تر کرده و سرعت بخشد
- تمرین دیگری که برای ناپدید کردن غبغب شما مفید می‌باشد، این است که به پشت دراز بکشید و دست و پاهایتان را راست روی زمین بگذارید. دست‌هایتان باید کنار ران‌هایتان قرار گیرند. سرتان را بلند کنید و چانه را به قفسه سینه برسانید و به آن فشار دهید. دو ثانیه در همین حال بمانید و سپس سرتان را روی زمین بگذارید. توجه کنید که هرگز سریع سرتان را روی زمین نگذارید و آن را پرت نکنید. بعد دوباره به آرامی سر را بلند کنید و با دقت چانه را روی قفسه سینه فشار دهید. این مجموعه حرکت را 25 بار در روز انجام دهید. یادتان باشد به محض اینکه حس کردید گردنتان درد گرفته دیگر ادامه ندهید و اگر پس از مدتی استراحت درد ساکت نشد، به پزشک مراجعه کنید.

- نفس عمیق کشیدن هم که هیچ خرجی ندارد و باز هم از تمرینات مفید است. هم‌زمان با هر دم و بازدم سرتان را بالا و پایین بیاورید. دقت کنید که حرکات سر با دم و بازدم هماهنگ باشد؛ به این معنی که هر وقت نفس را به درون می‌کشید (دم)، سرتان را بالا بیاورید و زمانی که نفستان را بیرون می‌دهید (بازدم)، سرتان را به پایین خم کنید.

- مجموعه‌ای از نرمش‌های هوازی (ایروبیک)، نرمش‌های قدرتی و ورزش‌هایی که انجام آن‌ها برای سلامت قلب و عروق مفید است، مانند دویدن، دویدن آهسته، دوچرخه سواری یا پیاده‌روی سریع هم روند سوزاندن چربی‌های اضافی کل بدن، از جمله گردن را تسریع خواهند کرد.

ادامه دارد ....

منبع: ماهنامه‌ی دنیای تغذیه – شماره 99


منبع:tebyan.net

گردآوری سلامت آکا
گردآوری سلامت آکا
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :