آیا خوردن بعد از ساعت 9 شب باعث چاقی می شود
افزایش وزن,بیشتر از اندازه معمول,خاطر گرسنگی,ساعت,آنچه,می‌خوریم,تغذیه,مصرف
آیا آنچه که بعد از ساعت 9 شب می‌خوریم باعث افزایش وزن می‌شود؟
 
 
خیلی از افراد نه به خاطر گرسنگی، بلکه ملالت و یا احساسات دیگر تغذیه می‌کنند. و بیشتر از اندازه معمول کالری مصرف می‌کنند
 
پرسش:
1-  آنچه که بعد از ساعت 9 شب می‌خوریم باعث افزایش وزن می‌شود؟


پاسخ مارتیکا هینر:
بله، می‌تواند، اما نه به این خاطر که در شب سرعت متابولیسم به طور ناگهانی کاهش می‌یابد (تصور عام). به این بستگی دارد که چه مقدار بخورید، نه زمان خوردن.
خیلی از افراد نه به خاطر گرسنگی، بلکه ملالت و یا احساسات دیگر تغذیه می‌کنند. و بیشتر از اندازه معمول کالری مصرف می‌کنند. کالری که به صورت چربی ذخیره می‌گردد. افرادی که در شب غذا می‌خورند، شاید صبح که از خواب بیدار می‌شوند، صبحانه را حذف کنند، وعده غذایی که جذب کالری را در طی روز کنترل می‌کند.


 
پرسش:
2- آیا وزن کردن به طور مرتب باعث کاهش وزن می‌شود؟
 

پاسخ مارتیکا:
هر روز وزن کردن به کاهش وزن سرعت می‌بخشد.
زمانی که محققان دانشگاه Minnesota وزن 1800 فرد بالغ را- که رژیم داشتند- مشاهده کردند، دریافتند: افرادی که در هر روز به طور مرتب خود را وزن می‌کردند طی 2 سال در حدود 12 پوند (تقریبا 5/5 کیلو)، آنهایی که هفتگی وزن می‌کردند فقط 6 پوند کاهش وزن داشتند.

در گروه اول احتمال افزایش وزن مجدد کمتر بود.
اما برنامه‌هایی از قبیل مراقبت از وزن، و کارشناسان پیشگیری نسبت به وزن روزانه احتیاط می‌کنند.
وسواس فکری وزن کردن با بی نظمی در خوردن در ارتباط است، و برخی از کارشناسان معتقدند که پریشانی حواس و ناامیدی به خاطر وزن کردن هر روز ایجاد می‌شود، اما هنوز این موضوع به اثبات نرسیده است.
 

نتیجه کلی: اگر تندرست و متحرک هستید امتحان کنید.
وزن کردن روزانه و مرتب به عنوان زنگ خطر برای افزایش وزن است و نیز از جوانه زدن افزایش وزن جلوگیری می‌کند. اما دکتر کلی برونل گفته است" هدف این نیست که چرا آن افراد کاهش وزن بیشتری داشته اند، بلکه ثابت می‌کند اینها فیدبک (باز خورد) خوبی داشته اند".
اگر هر روز خود را وزن می‌کنید، نتایج کار خود را با ما در میان بگذارید (یا دیگر مجلات). اگر هم اختلال در خوردن دارید هر روز خود را وزن نکنید
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :