سحر خیزی مانع بیماری افسردگی میشود
فواید سحرخیزی برای افسردگی,فواید سحرخیزی برای درمان افسردگی,درمان افسردگی با سحرخیزی,درمان افسردگی,فواید سحرخیزی برای پوست,فواید سحرخیزی چیست,فواید سحرخیزی,فوای

هیپنوتیزم در درمان افسردگی موثر است؟ - ایسنا

همه ما گاهی اوقات احساس ناراحتی می کنیم ولی این حالت معمولأ کوتاه است و زندگی ما را زیاد تحت تاثیر قرار نمی دهد. اما اگر احساس  ناراحتی هفته ها یا ماهها طول بکشد شما ممکن است نتوانید از آن رهائی یابید و افسردگی  تمام جوانب زندگیتان را تحت تاثیر قرار میدهد.افسردگی، واژه‌ای سیاه رنگ که در عصر ما بیشتر افراد به آن مبتلا هستند، این بیماری روحی بر اثر اتفاقات گوناگونی پدید می‌آید که یا از تنهایی و طرد شدگی نشات گرفته است و یا از بی هدفی و یکنواختی زندگی، به گونه‌ای که شادابی و طراوت را از فرد می‌گیردت و او را به سیاهی و تنهایی سوق می‌دهد.

افسردگی یک بیماری روانی‌ است که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و از دست‌ دادن علاقه می‌ شود. اکثر افراد بعضی از مواقع احساس نارحتی، افسردگی و غم می‌نمایند، احساس افسرده و غمگین بودن واکنشی طبیعی بدن به مشکلات زندگی و از دست‌ دادن چیزها و کسانی که به آنها علاقه داریم، می‌‌باشد. اما زمانی که احساس غم و اندوه شدید، بی‌ امیدی، بی‌ چارگی و بی‌ ارزشی بیشتر از چند روز یا چند هفته طول بکشد، شما دچار بیماری افسردگی شده‌اید.

ارتباط نسبی بین عادت های زمانی خواب و ریسک افسردگی وجود دارد. پژوهشگران متوجه شدند اشخاص سحرخیز در مقایسه با اشخاص عادی ۱۲ تا ۲۷ درصد کم تر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. همچنين افرادی که صبح ها دیر از خواب بیدار میشوند در مقایسه با اشخاص عادی، ۶ درصد بیشتر در معرض ریسک ابتلا به بیماری افسردگی قرار دارند.

زنان میان سال و سالمندی که شب زود خوابیده و صبح ها هم زود بیدار میشوند کم تر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

قرار گرفتن در معرض نور صبحگاهی خطر ابتلا به افسردگی را احتمالا کاهش می دهد به طوریکه در رابطه با زنان، این خطر 12 تا 27 درصد کم تر است.

کسانی که صبح ها تا دیر وقت می خوابند و شب ها هم تا دیر وقت بیدار می مانند، بیشتر ممکن است به بیماری افسردگی که نوعی بیماری روانی است، مبتلا شوند.

سحرخیزی,سحرخیزی راهکار پیشگیری از افسردگی,نقش سحرخيزي در درمان افسردگي

افرادی که اساساً رغبت به دیر بیدار شدن دارند، میتوانند با زودتر از خواب برخاستن و قرار گرفتن در معرض نور صبحگاهی، خطر ابتلای خویش را به افسردگی کاهش دهند.

75 درصد از بیماران افسرده مشکل در خواب( به صورت بیخوابی و پُرخوابی) دارند و همچنين علایم این بیماران در موقع صبح تشدید می شود.

بر اساس نتیجه حاصل از دیگر مطالعات موادی مانند کورتیزول، آندروفین و آنکفالین که باعث شادمانی شده و اثر مستقیم روی بخش های گوناگون بدن من جمله عضلات اسکلتی دارند، منجر به راحتی عضلانی در طول روز می شوند.

سحرخیزی,سحرخیزی راهکار پیشگیری از افسردگی,نقش سحرخيزي در درمان افسردگي

ميزان ترشح این مواد در داخل بدن در ساعتهای صبحگاهی شدیداً بالا می رود ، به طوریکه مطالعه ای بین تعدادی دانشجو، نشان داده است که میانگین ميزان بیماری افسردگی در دانشجویان سحرخیز کم تر از غیرسحرخیز بوده است.

سحرخیزی عامل ارامش اعصاب انسان، مانع بیماری افسردگی و کم حوصلگی است بدین ترتیب خوب است برای سحرخیزی اراده جدّي داشته باشیم و با علم به فایده های سحرخیزی سعی کنیم خود را به سحرخیزی عادت دهیم.

منبع : بیتوته

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :