رابطه خطرناک بین
ویروس کرونا برای چه کسانی خطرناک است,ویروس کرونا و فشار خون,فشار خون بالا و ویروس کرونا,رابطه ویروس کرونا و فشار خون,افراد داران فشار خون,افرادی که فشار خون دار

آکاآپ: کسانی که فشار خون بالایی دارند ، خطر بیشتری برای ابتلا به Covid-19 دارند. در اینجا آنچه باید برای محافظت از خود بدانید وجود دارد. دکتر "دو بین" مدیر بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دانشکده پزشکی دانشگاه پکن که از زمان اپیدمی کرونا ویروس جدید برای مداوای بیماران بدحال به ووهان چین رفته، در مصاحبه‌ای تلفنی با بلومبرگ از ووهان چین گفت:" بیماران فشار خونی نسبت بسیار بالایی از آمار مرگ و میر ویروس کرونا را به خود اختصاص داده‌اند." برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

رابطه خطرناک بین "افراد دارای فشار خون" و "ویروس کرونا"

از آنجا که ویروس کرونا همه کره زمین را فرا گرفته، افرادی که فشار خون بالا دارند از جمله افرادی هستند که در صورت انقباض Covid-19 ، در معرض خطر عوارض شدیدتری قرار دارند.

اگر به بیماری ویروسی مبتلا شوید که به ریه های شما آسیب برساند ، به قلبی نیاز دارید که بتواند با نحوه پاسخ بدن شما به ویروس کار کند.

اما ویروس کرونا به دلیل ضعف سلامت قلب ، باعث ایجاد واکنش سیستمیك در بدن بیمار می شود كه از قبل خطر دارد.. این بدان معنی است که ویروس می تواند به سیستم های مختلف اندام حمله کند.

فشار خون بالا شایع ترین نوع بیماری قلبی است و براساس CDC ، تقریبا نیمی از بزرگسالان را مبتلا می کند و از آنجا که با بالا رفتن سن فشار خون افراد بالا می رود، این بدان معناست که بسیاری از همان افراد با فشار خون بالا در حال حاضر با جمعیت سالخورده همپوشانی دارند ، که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به Covid-19 هستند.

 

علائم هشدار را بشناسید و بدانید که چگونه فشار خون خود را اندازه بگیرید:

در یک سطح اساسی آناتومیک ، فشار خون بالا هنگامی اتفاق می افتد که اختلال در رگ های خونی وجود داشته باشد که می تواند نحوه انتقال اکسیژن به سلول ها را مختل کند.

براساس بررسی بیماران در ووهان ، چین که در ژانویه در لنست منتشر شد ، داشتن سطح اکسیژن خون پایین در بین بیماران بستری با Covid-19 متداول است .

فشار خون بالا فقط یک عدد نیست ، بلکه یک سمبل است. این به ما می گوید رگهای شما در تمام بدن آنطور که باید کار نمی کنند.فشار خون بالا ممکن است با علائم قابل ملاحظه ای همراه نباشد ، بنابراین بهترین راه برای شناسایی آن ، صرفاً گرفتن فشارخون است.

 

پیشگیری و درمان کرونا ویروس ،, ویروس کرونا و فشار خون

نحوه گرفتن صحیح فشارخون

برای انجام این کار ، ابتدا مطمئن شوید که یک دستگاه فشار خون دارید. فناوری امروز به اندازه كافی دقیق است كه با استفاده از یك مچ بند دیجیتال می توانید فشار خون خود را اندازه بگیرید.

در مرحله بعد ، حداقل پنج دقیقه روی یک صندلی محکم استراحت کنید ، مطمئن شوید که با پشتتان صاف است. ساعد خود را روی یک سطح صاف مانند یک میز نگه دارید و کاف فشارسنج را مستقیماً در بالای خم آرنج خود ببندید.

همانطور که به مرور زمان فشار خون را کنترل می کنید ، حتماً هر روز قرائت را همزمان انجام دهید.

 

یک شیوه زندگی سالم را حفظ کرده و از داروهای خود استفاده کنید :

در طول همه گیری ویروس کرونا ، مبتلایان به فشارخون بالا می توانند رهنمودهای زیر را دنبال کند:

- حفظ فاصله اجتماعی ، شستن مکرر دستها و جلوگیری از تماس با چهره فرد.

- مهم است که سعی کنید تا حد ممکن استراحت کنید و آرام باشید ، زیرا معمولاً استرس باعث افزایش فشارخون می شود.

اگرچه فشار خون بالا یک بیماری ژنتیکی است ، اما محرکهای خارجی آن سبک زندگی ، رژیم غذایی و ورزش است.

اگر با خواندن فشار خون غیر منتظره ای روبرو هستند ، باید تمرینات آرامشی را امتحان کنند ، یا دراز بکشند و به موسیقی گوش دهند. سپس آنها باید فشار خون خود را دوباره بگیرند و احتمالاً کاهش فشارخون را مشاهده می کنند.

انجمن قلب آمریكا می گوید برخلاف برخی شایعات اخیر ، پزشكان هنوز هم توصیه می كنند داروهایی را كه پزشك شما برای فشار خون تجویز كرده است ، از جمله مهار كننده های ACE و ARB را استفاده كنید.داروها را قطع نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مهرانه اعتمادی پور اظهار کرد: فشار خون بالا، معمولا افراد را در معرض عوارض جدی سلامتی قرار می‌دهد و مطالعات نشان می‌دهد افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، در صورت ابتلا به بیماری کرونا، دچار عوارض بیشتری می شوند.

این کارشناس با اشاره به خطرات بیماری کرونا برای مبتلایان به فشار خون بالا، گفت: هنوز علت دقیق این موضوع مشخص نیست، اما بیماران فشار خون بالا، حتی از مبتلایان دیابت، بیشتر در معرض خطر این بیماری هستند.

اعتمادی پور، بر اهمیت پیشگیری در شرایط شیوع ویروس کرونا تأکید کرد و گفت: افراد مبتلا به بیماری قلبی و دارای سابقه سکته قلبی و مغزی، باید خودشان را از جمله افراد با ریسک بالا بدانند و در مراقبت از خودشان، بسیار جدی باشند.

وی افزود: این گروه از بیماران، نباید بدون مشورت پزشک، مصرف هیچ ‌یک از داروهای خود را متوقف کنند.

این کارشناس با تاکید بر لزوم قرنطینه تمام افراد در منزل، گفت: قرنطینه مبتلایان فشار خون بالا، بیش از سایر افراد توصیه می شود و این بیماران، باید تا حد ممکن در خانه بمانند و جز در موارد ضروری، از خانه خارج نشوند.

مسؤول برنامه کنترل فشار خون مرکز بهداشت شهرستان قزوین بیان کرد: این دسته از بیماران، باید ضمن رعایت بیشتر نکات بهداشتی، حتما از ماسک، دستکش و مایع ضد عفونی کننده استفاده کنند و بصورت مستمر، دست ها را با آب و صابون در طول روز بشویند.

وی اظهار کرد: این بیماران اگر فشار خون کنترل نشده دارند، باید هر دو تا سه روز، فشار خون خود را اندازه بگیرند و با راهنمایی پزشک، تمام توصیه ها را رعایت کنند، تا فشار خون آنان در وضعیت کنترل قرار گیرد.

اعتمادی پور، بر لزوم رعایت رژیم غذایی، مصرف کم نمک و انجام روزانه 10 دقیقه ورزش در خانه، توصیه کرد و گفت: این بیماران، بصورت تلفنی، مشاوره های لازم را از پزشک خود دریافت کنند و با تهیه داروهای خود از قبل، در صورت تمام شدن داروها، یکی از اعضای خانواده، برای تهیه داروها اقدام کند، تا بیمار، برای تهیه دارو از منزل خارج نشود.

فشار خون بالا گاهی اوقات قاتل خاموش نامیده می‌شود، زیرا هیچ علامتی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند سال‌ها بدون آنکه اتفاق جدی رخ دهد بروز کرده و درمان نشود؛ بنابراین آنچه فرد به عنوان غذا می‌خورد می‌تواند به این شرایط کمک کرده یا مانع شود.

انواع توت‌ها، به خصوص زغال اخته، سرشار از ترکیبات طبیعی به نام فلاونوئید‌ها هستند که می‌توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

زغال اخته، تمشک و توت فرنگی به راحتی به رژیم غذایی اضافه می‌شوند و میان وعده‌های خوشمزه‌ای هستند که در طول روز مصرف می‌شود.

انواع توت‌ها را می‌توان صبح‌ها به غلات اضافه کرد یا می‌توان آن را در فریزر برای دسر نگه داشت. شیر بدون چربی منبع عالی کلسیم است و این دو عامل عناصر مهم برای کمک به کاهش فشار خون هستند.

فشار خون

ماست

طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، زنانی که هفته‌ای پنج بار یا بیشتر، ماست میل کرده بودند، کاهش چشمگیر ۲۰ درصدی در خطر ابتلا به فشار خون بالا را تجربه کردند. برای فواید بیشتر می‌توانید برخی از انواع توت‌ها یا بادام را ترکیب کنید تا از ویژگی‌های کاهش فشار خون استفاده کنید.

ماهی

ماهی‌های چرب سرشار از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند و ماهی منبع عالی پروتئین بدون چربی است. ماهی قزل آلا از سالم‌ترین ماهی‌هایی است که تاثیر خوبی در کاهش فشار خون دارد؛ التهاب و تری گلیسیرید را نیز کاهش می‌دهد.

علاوه بر این فواید، ماهی حاوی ویتامین D است و این در حالی است که مواد غذایی به ندرت حاوی ویتامینی است که مانند هورمون اساسی است و دارای خواصی است که می‌تواند به کاهش فشار خون نیز کمک کند.

شکلات تلخ

شکلات تیره نه تنها خوشمزه است بلکه می‌تواند به شما در کاهش فشار خون کمک کند. شکلات تیره حاوی بیش از ۶۰ درصد مواد جامد کاکائو است و قند کمتری نسبت به شکلات معمولی دارد. در یک مطالعه خواص شکلات تیره در کاهش فشار خون تایید شده است. بر اساس این مطالعه مصرف بیشتر شکلات تیره با خطر کمتری از وقایع قلبی عروقی در آینده همراه است؛ ضمن اینکه هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه شکلات تیره می‌تواند برای افراد دارای بیماری قلبی عرقی مضر باشد.

فشار خون

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :