آیا کرونا باعث ریزش موها میشود؟
به نظر می‌رسد در دوران استرس شدید از کرونا، بدن افراد برای مقابله با شرایط خطر امور عادی را رها کرده و روی امور غیر مهم تمرکز می‌کند. یکی از این امور محافظت و ت

ریزش شدید مو در مبتلایان کرونا - بلاگ

آکاایران: از زمانی که همه‌گیری کرونا جهان را درنوردیده است، هر روز علائم جدیدی به این بیماری افزوده می‌شود و افراد مختلف درباره این بیماری اظهار نظر‌هایی می‌کنند.علائم این بیماری معمولا شامل تب، سرفه خشک و خستگی و همچنین از دست دادن حس بویایی و چشایی، گلو درد و مشکلات گوارشی می باشد. یکی از علائم نسبتا جدید کرونا را می‌توان ریزش مو دانست. درواقع ریزش مو در افراد بهعنوان یک علامت جدید ثبت شده است که گرچه همه، این علامت را نشان نمی‌دهند، اما در برخی دیده می‌شود. که این ریزش مو علت های مختلفی دارد که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به آن خواهیم پرداخت

آیا ویروس کرونا باعث ریزش مو می شود؟

آیا ریزش مو جزء علائم کرونا محسوب می شود ؟

از آنجا که ریزش مو می تواند یک مشکل رایج در بین مردم کل دنیا ( چه مردان و چه زنان ) به دلایل مختلف باشد اما مطالعات اخیر نشان می دهد که می تواند از علائم ویروس کرونا هم محسوب شود و در کسانی که از علائم بلند مدت این ویروس رنج می برند، دیده خواهد شد. در نظرسنجی ها و آمارگیری های انجام شده، ریزش مو جزء 25 علامت رایج تشخیص داده شده در افراد مبتلا به ویروس کرونا است.

دلیل و رابطه بین ریزش مو و کووید 19

کرونا بیماری است که نمی توان چیزی را در مورد آن تضمین کرد بنابراین بسیار مهم است که علائم آن را مد نظر قرار دهیم. مطالعات انجام شده در ماه نوامبر که روی علائم کووید 19 در یک گروه 63 نفره انجام شد، نشان داد که 14 نفر از این افراد علائم ریزش مو داشتند. البته که رابطه بین ریزش مو و کووید 19 هنوز به طور قطعی بیان نشده است اما می تواند به دلیل استرس و اضطراب ناشی از ابتلا به این بیماری نیز باشد. وضعیتی به نام " تلوژن افلوویوم " یک نوع ریزش موی کوتاه مدت است و زمانی اتفاق می افتد که فرد استرس آسیب دیدگی، شوک و بیماری را تجربه می کند.

آیا ویروس کرونا باعث ریزش مو می شود؟

الوپسی یا ریزش موی اندروژنیک یک وضعیت رایج از ریزش مو می باشد که هم در مردان و هم در زنان رواج دارد و به گونه ای است که موی آن ها با یک الگوی خاص یا در یک ناحیه خاص دچار ریزش می شود که معمولا از قسمت بالای شقیقه ایجاد می گردد.

یک مطالعه دیگر الگوی کچلی را در 336 مرد بستری شده به دلیل کووید 19 مورد بررسی قرار داد. همچنین این آزمایش روی 1605 نفر که به دلایلی غیر از کووید، بستری شده بودند، هم انجام شد. مطالعات نشان داد که احتمال ریزش مو در افراد مبتلا به کووید 19 بسیار بیشتر از افراد مبتلا به بیماری های دیگر است.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :