با انی تکنیک ها بدون آرایش هم زیبا به نظر می آیید
زیبایی طبیعی بدون آرایش,زیبایی بدون آرایش و عمل,زيبايي بدون آرايش,زیبای بدون ارایش,زیبایی بدون آرایش,زیبایی بدون آرایش نی نی سایت,زیبایی صورت بدون آرایش,زیبا بد

Image result for ‫زیبایی بدون آرایش‬‎

آکاآپ:همۀ مردم دوست دارند که خوشگل و جذاب به نظر آیند. به همین علت با روشهای گوناگون مثل پوشیدن لباسهای شیک و مد روز و آرایش های غلیظ و پر رنگ سعی میکنند که ظاهر زیبایی داشته باشند. اما آیا می دانستید برای زیبایی، نیاز به آرایش و لوازم آرایشی مختلف نیست؟ یک سری نکات و قوانین وجود دارد که با رعایت آن ها می توان بدون استفاده از کرم پودرها و لوازم آرایش مختلف نیز، زیبا و جذاب بود. 

داشتن پوست سالم و شفاف، یکی از راه هاي زیبایی و طبیعی بدون آرایش است. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانیم پوست سالم و شفاف داشته باشید، چگونه بدون آرایش چشمانی جذاب داشته باشید، چگونه دختری زیبا باشید، چگونه بدون آرایش خوشگل و جذاب باشید در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

 

روش های سالم نگه داشتن پوست عبارتند از:

1. صورتتان را هر روز تمیز کنید. 

* اگر پوست بسیار چربی دارید، با صابون هاي ملایم، صبح ها و شب ها، صورتتان را بشویید. اما اگر پوستتان معمولی و یا خشک هست، آن را فقط شب ها بشویید.

 

* از پاک کننده هاي مناسب نوع پوستتان بهرهگیری کنید. هنگام بهرهگیری از پاک کننده، دست هایتان را کاملا بشویید و پاک کننده را به صورت دورانی به روی پوست به مدت 15- 10 دقیقه بمالید و سپس با آب گرم بشویید و با حوله اي تمیز، خشک کنید.

 

2. از تونر استفاده کنید. 

اگر پوستتان چرب هست، پس از شستن صورت، حتما از تونر بهرهگیری کنید. پنبه اي را به تونر آغشته کرده و روی صورتتان، به جز اطراف چشم، بمالید. اگر پوستتان خشک و حساس هست، هرگز از تونر بهرهگیری نکنید. زیرا الکل موجود در آن، پوستتان را خشک تر و حساس تر میکند.

 

3. لایه برداری کنید. 

هفته اي یک یا دو بار لایه برداری کرده و پوست هاي مرده را از روی صورتتان بردارید. بدین ترتیب پوست شاداب و سالم زیر لایه مرده پوست، نمایان میشود. پس از این که پوستتان را تمیز کردید، ماسک هاي لایه بردار را روی صورتتان گذاشته و به آرامی ماساژ دهید. پوست هاي معمولی تا چرب، هفته اي دو بار و پوست هاي خشک و یا حساس، هفته اي یکبار لایه برداری لازم دارند.

 

4. پوستتان را مرطوب کنید. 

پس از بهرهگیری از پاک کننده هاي پوست و لایه بردارها، حتما از یک لوسیون و یا کرم مرطوب کننده مفید بهرهگیری کنید.

 

5. به اندازه کافی بخوابید. 

خواب کافی برای سلامت ذهن و جسم بسیار ضروری هست و درضمن کمک می‌کند که ظاهرتان مفید به نظر آید. خانم ها معمولا به 8 ساعت خواب در شب نیاز دارند. خواب کافی از تشکیل حلقه هاي سیاه دور چشم، پیشگیري میکند. عادت کنید هر شب سر ساعت معینی به رختخواب بروید تا ساعت بدنتان تنظیم شده و خواب راحتی داشته باشید. همینطور اتاق خوابتان باید تاریک و دمای آن مناسب باشد تا خوابتان از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

 

6. ضدآفتاب را فراموش نکنید. 

با بهرهگیری از ضدآفتاب، پوستتان را از صدمات نور خورشید محفوظ نگه دارید. در کنار ضدآفتاب از مرطوب کننده هم بهرهگیری کنید.

 

 

 

پوست سالم و شفاف، یکی از راه های زیبایی است

 

ظاهر مرتب

 

1. به ابروهایتان توجه کنید. 

با تمیز نگه داشتن ابروها و برداشتن مو هاي اضافی، ظاهرتان تمیز و خوشگل به نظر میر سد. گرچه مراقبت باشید، ابروهایتان را بیش از حد باریک نکنید. ابروهای بسیار باریک، جذابیت ندارند. درضمن همۀ وقت با برس مخصوص، انها را شانه کنید تا ظاهرشان منظم باشد.

 

2. مراقب پوست لب هایتان نیز باشید. 

هر روز به لب هایتان، کرم هاي چرب و مرطوب کننده بزنید. هیچ چیز به اندازه لب هاي پوسته پوسته شده، ظاهر فرد را به هم نمی ریزد. هر لحظه که احساس کردید، لب هایتان خشک شده هست. بلافاصله آن را چرب و مرطوب کنید.

 

3. به موهایتان نیز توجه کنید. 

مدل موهایتان را به گونه اي که مناسب چهره تان باشد، گزینش کنید تا زیبایی تان دوچندان شود. با دقت به شکل صورتتان، مدل موی خود را گزینه کنید.

 

همینطور شستن و دقت به موها نیز بسیار مهم هست. موهایتان را مرتب شسته و اگر زیر و خشک میباشند، از نرم کننده بهرهگیری کنید. بعضی از افراد مجبور میباشند هر روز موهای شان را بشویند و برای بعضی دیگر هفته اي سه یا چهار بار کافی هست. مو هاي تمیز و سالم، درخشان و جلوه گرند.

 

4. ناخن هایتان را نیز از یاد نبرید. 

مجبور نیستید حتما ناخن هایتان را لاک بزنید تا خوشگل به نظر آیند. باید ناخن هایتان را به خوبی سوهان کشیده و لبه هاي آنها را مرتب و یکدست نمایید تا خوشگل و جذاب به نظر آیند.

 

5. لباس مناسب بپوشید. 

در پوشیدن لباس بسیار دقت کنید. همۀ وقت باید لباس هایي بپوشید که مناسب ساختار بدنتان باشند و در عین حال در آنها احساس راحتی و آرامش نماید. چنین لباس هایي میتوانند شما را جذاب نشان دهند.

 

ورزش و تغذیه 

موارد دیگری که باعث می‌شوند، شما خوشگل به نظر آیید، مصرف غذا هاي مناسب در کنار تحرک کافی هست.

 

1. غذای سالم مصرف کنید. 

با داشتن رژیم خوراکی سالم، مثل خوردن سبزیجات و میوه ها، غذا هاي دریایی، گوشت، و لبنیات کم چرب، می‌توانید ظاهر سالم و جذابی داشته باشید. تا جایی که می‌توانید از مصرف فست فودها دوری کنید.

 

2. مصرف نمک و شکر را کم کنید. 

در رژیم خوراکی تان، تا حد ممکن مصرف نمک و شکر را کاهش دهید. اکثر اضافه وزن ها، ابتلا به دیابت و دیگر مشکلات  جسمانی، از مصرف بیش از حد شکر ناشی می‌شود و نمک هم موجب نفخ چندان می‌شود.

 

3. بدنتان را مرطوب نگه دارید. 

هرگز اجازه ندهید بدنتان بدون آب بماند. وقتی بدن خشک میشود، پوست، ظاهری بسیار بد پیدا می‌کند. بنابراین در روز به اندازه کافی آب بنوشید. اگر هم دوست ندارید آب معمولی بنوشید، میتوانید در آن چند قطره لیموترش بریزید و مصرف کنید.

 

4. ورزش فراموش نشود 

حداقل هفته اي 5 بار ورزش کنید. ورزش جریان خون را در بدن بهتر می‌کند و به شما ظاهری پر از سلامت و اعتماد به نفس می بخشد. آسان ترین ورزشی که می‌توانید انجام دهید، هرروز 30 دقیقه پیاده روی معمولی و یا 30- 20 دقیقه پیاده روی تند هست. همینطور میتوانید در باشگاه ثبت نام کرده و در کلاس هاي ورزشی به طور منظم شرکت کنید.

 

نکات پایانی و مهم برای زیبایی طبیعی و بدون آرایش

معمولا در صورت بدون آرایش ابروها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. ابروها را متناسب با فرم صورت بردارید و در صورت لزوم آن ها را با رنگ یا حنا رنگ کنید. رنگ ابرو باید متناسب با رنگ موها باشد. برای تقویت ابروها از روغن کرچک و ویتامین آ استفاده کنید. بعد از چند هفته استفاده متوجه تغییر در ابروهای تان خواهید شد.

1. استفاده از دستمال مرطوب برای از بین بردن چربی اضافی پوست باعث می شود شاداب و جوانتر به نظر برسد.

2. اگر می خواهی چهره گلگون تر شود، به تو پیشنهاد می کنیم به آرامی گونه ها را نیشگون بگیری تا صورتی تر شود.

3. اگر حس می کنی لب هایت خشک شده و جذابیت همیشگی را ندارد، کمی لوسیون مرطوب کننده به آنها بزن.

4. مژه های بلند و حالت دار یکی از مهمترین راههای جذابیت هستند. انگشتانت را کمی خیس کرده و با فر کردن مژه ها به آنها حالت بده.

Image result for ‫زیبایی بدون آرایش‬‎

5. اگر می خواهی لب هایت خوشرنگ شود و خون در آنها جریان پیدا کند، به آرامی و حدودا 25 ثانیه لب ها را گاز بگیر.

6. معجزه وازلین را از یاد نبر. می توانی کمی از آن را به قسمت بالای گونه ها بزنی تا مانند هایلایت عمل کند. حتی پیشنهاد می شود مقداری وازلین را با کمی پودر کاکائو ترکیب کرده، به ابروهایت بزنی و رنگ زیبای آن را مشاهد کنید.

متخصصان پوست معتقدند که نباید پوست صورت را بیشتر از دو بار روز شستشو داد. بهتر است قبل از خواب این کار را انجام دهید. صبح ها شیر، لوسیون یا یخ استفاده کنید. زیاد پوست را نمالید چون به پوستآسیب می رسد. هفته ای یک بار ماسک صورت استفاده کنید و اگر پوست حساسی ندارید اسکراب صورت استفاده کنید.

 

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :