آموزش باز کردن بینی کیپ شده در چند دقیقه(طب فشاری)
رفع گرفتگی بینی در کودکان,رفع گرفتگی بینی کودک,رفع گرفتگی بینی بعد از عمل,رفع گرفتگی بینی در بارداری,رفع گرفتگی بینی,رفع گرفتگی بینی نوزاد,رفع گرفتگی بینی بعد ا

آکاآپ: گرفتگی بینی جزو مواردی است که می‌تواند باعث اذیت افراد شود و اجازه نفس کشیدن را به فرد نخواهد داد. این نوع گرفتگی معمولا جزو بدترین گرفتگی‌هایی است که به خاطر مخاط اضافی نیست بلکه از بافت‌های ملتهب و تحریک شده در سینوس‌ها و مسیر بینی ایجاد می‌شود. زمانی که بدن در حال مبارزه با سرماخوردگی یا آنفلونزاست، این بافت‌ها و رگ‌های خونی شروع به متورم شدن می‌کنند. سایر موارد همچون آلرژی‌ها یا تحریک شدن با سیگار می‌تواند باعث ایجاد این حس گرفتگی در بینی شود.

Image result for ‫گرفتگی بینی‬‎

در این مقاله از مجموعه مقالات پزشکی آکا, روشی سریع برای باز کردن گرفتگی بینی به شما خواهیم گفت که امتحانش حیرت زده تان خواهد کرد.برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

روش رفع کیپ شدگی و گرفتگی بینی با فشار نقاط مخصوص روی صورت

مدت زمان انجام در هر مرتبه حداکثر 10 ثانیه است و فشار وارد شده نباید بیش از حد باشد چرا که بعد از پایان طب فشاری احساس درد خواهید کرد.

برای شروع:انگشتان اشاره را روی سوراخ بینی در هر دوطرف قرار دهید منظور در گودرفتگی گوشه سوراخ بینی قرار دارد. (قسمت پایین گوشه بینی) است ، اگر گرفتگی بینی شما شدید است با یک سوراخ بینی آغاز کنید.

چرخشی آرام ، 3 بار تکرار کنید. دقت کنید که نباید غضروف های بینی فشار داده شوند و تنها قسمت پایین که در روی تصویر مشخص شده را فشار دهید. سپس نقطه دوم را فشار دهید ، این نقطه دقیقا زیر گوشه چشم ها نزدیک بینی که از آن اشک در می آید قرار دارد.

باز کردن بینی کیپ شده

با یک حرکت چرخشی این دو نقطه زیر چشم را حرکت دهید ، 10 مرتبه تکرار کنید. حالا نوبت به فشار نقاط مخصوص روی گوش می رسد، نقطه ای که پشت لاله گوش، در قسمت پایین گوش، در گودرفتگی زیر غضروف قرار دارد.

روی این نقطه، 10مرتبه فشار وارد کنید بدون این که روی غضروف فشار وارد شود. آخرین نقطه لاله گوش است.به آرامی لاله گوش را 10 مرتبه ماساژ دهید.

پس از 3 بار تکرار این کار باید احساس بهتری پیدا کنید.

 

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :