آخرین جزئیات از استخدام پرستاران در سال ۹۸
عضو فراکسیون امید مجلس از تغییر نظام پرداختی در سیستم بهداشت و درمان با پیگیری وزیر بهداشت خبر داد.

آکاایران: عضو فراکسیون امید مجلس از تغییر نظام پرداختی در سیستم بهداشت و درمان با پیگیری وزیر بهداشت خبر داد.

آکاایران: آخرین جزئیات از استخدام پرستاران در سال ۹۸

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حیدرعلی عابدی عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اعضای فراکسیون امید با وزیر بهداشت، گفت: این نشست بسیار سودمند بود، چون نقطه نظرات نمایندگان به دکتر نمکی منعکس و اقدامات وزیر و وزارت بهداشت تشریح شد که این اقدامات برای نمایندگان، امیدوارکننده بود و مورد تقدیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: دکتر نمکی تاکید دارد که طرح تحول نظام سلامت با سه محور کاهش پرداختی از جیب بیماران، حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم همچنان کار می‌کند و توجهی ویژه‌ به افزایش کیفیت خدمات دارد.

عابدی تصریح کرد: خبر مهمی که وزیر بهداشت به نمایندگان داد این بود که زیرساخت پرونده الکترونیک سلامت که یکی از تکالیف مهم برنامه‌های پنجم و ششم توسعه است، مهیا شده و از اول تیرماه، ارائه خدمات با استفاده از پرونده الکترونیک سلامت انجام می‌شود و خبر خوب و مهمی است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات پیشگیرانه و سلامت محور دکتر نمکی در طول مدت کوتاه مسئولیت در وزارت بهداشت افزود: اقداماتی مانند طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و همچنین مدارس عاری از پوسیدگی دندان، قابل تحسین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رزیدنت‌های طب سالمندی به ما منعکس کرده بودند که متاسفانه پذیرش این رشته متوقف شده و وزیر بهداشت وعده داد که این رشته مجددا احیا شود که خبر بسیار خوبی است و در مورد توسعه مراقبت در منزل نیز دکتر نمکی برنامه‌هایی دارد که باید خدمات آن تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

عابدی با بیان اینکه امسال تعدادی پرستار برای بیمارستان‌ها استخدام می‌شوند، افزود: خوشبختانه دکتر نمکی به دنبال تغییر نظام پرداختی در سیستم بهداشت و درمان است که امیدواریم در اجرای این طرح، موفق باشد.

انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :