نشانه های ممنوعیت استفاده از رنگ مو -آکا
نشانه های ممنوعیت استفاده از رنگ مو -آکا

آکاایران: کی و چگونه می توانیم بفهمیم که دیگر نباید موهایمان را رنگ کنیم؟ اغلب ما، به محض سفید شدن مو به طور مداوم آن را رنگ می زنیم اما باید بعد از مدتی از این کار دست کشید.

موها خشک و شکننده می شود:

رنگ موی معمولی آسیبی به مو نمی رساند اما ماده بی رنگ کننده مو ، مسلماً به آن آسیب می رساند. مو دارای یک پوشش به نام کوتیکول است که وقتی سالم است، حالتی صاف و یکدست دارد، اما زمانی که براثر دکلره کردن آسیب می بیند، شکننده ، وز و دچار موخوره می شود و الکتریسیته را در خود نگه می دارد.

در کمتر از دو هفته موسفید می شود:

اگر برای رنگ کردن موها یا ریشه آن هر دو هفته یک بار به آرایشگاه مراجعه می کنید بهتر است از این کار صرف نظر کنید چون مجبورید وقت زیادی را برای آن صرف کنید در حالی که می توانید وقت خود را در کارهای مهم تری صرف کنید.

پوست سر خارش دار و آزرده است:

مدت زمانی که شروع به رنگ کردن موها کردید چه مو کوتاه باشد چه بلند، بروز خارش بی دلیل، آزردگی یا ترشح می تواند نشانه حساسیت پوست سر به رنگ باشد. برخی افراد به عنصر موجود در رنگ مو به نام P-فنیلن دی آمین (PPDA) حساس هستند.این ماده باعث ثابت شدن رنگ می شود. به گفته متخصصان شروع علایم حساسیت پوست می تواند خیلی خفیف باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد متوجه آن نمی شوند.

آکاایران: نشانه های ممنوعیت استفاده از رنگ مو

رنگ موی معمولی آسیبی به مو نمی رساند

به مرور زمان رنگ مو کمرنگ تر می شود:

آیا هر باررنگی راکه بر موهایتان می زنید کمرنگ تر از قبل است؟ در این شرایط باید بدانید که سفیدی مویتان بیشتر شده است .

.

منبع : bijame.com

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :