آکاایران:  

در این ساعت از سایت زیرمیزی ، تصمیم گرفتیم که اطلاعاتی هم درباره صیغه کردن و چگونگی آن رو برای شما کاربران عزیز و همیشگی آماده کنیم و در سایت منتشر کنیم.

امیدوارم که از این مطلب مفید ،استفاده کامل رو ببرید.

اگر زن و مرد بخواهند خودشان صیغه عقد را بخوانند، بعد از آن که مدت و مهریه معین شد، زن باید بگوید:

زوّجتُکَ نفسی فی المّدت المعلومۀِ علی المهرِ المعلوم؛

من خودم را به همسری تو در آوردم با مدت معین و با مهر معین.

بعد باید مرد بگوید: قَبِلتُ؛

قبول کردم.

صیغه عقد موقت می تواند فقط توسط یکی از طرفین (مرد یا زن) خوانده شود. مثلا اگر مرد صیغه را می خواند، ابتدا به زن بگوید: آیا من وکیلم تو را به مدت و مهر معلوم شده به عقد خودم درآورم. زن در جواب می گوید: آری. آن گاه مرد این گونه صیغه را جاری می کند:

زوّجتُ موکّلتی لنفسی لنفسی فی المدت المعلومۀ علی المَهر المعلوم؛

من موکّلم را به ازدواج خود در آوردم در مدت و مهر مشخص شده.

سپس دوباره مرد می گوید:

قبلت لنفسی هکذا؛

قبول کردم برای خودم این طور.

بیش تر مراجع تقلید معتقدند که اگر امکان خواندن صیغه ی عقد به زبان عربی نباشد، می توانند ترجمه آن را به فارسی یا هر زبان دیگری بخوانند و لازم نیست وکیل بگیرند.

چند نکته مهم:

۱.جهت انجام صیغه ی موقت نیاز به دانستن احکامی است که با مراجعه به سایت  یا دفتر مراجع خود ، نظر آنان را در این باره جویا شوید.

جهت یادآوری دوستان عرض کنم که قبلا باید مقدار مهریه و مدت ازدواج تعین شده با شد .بعد صیغه عقد خوانده شود. ضمنا دختران باکره که سابقه ازدواج ندارند بنا بر نظر عده ای از مراجع لازم است در ازدواج موقت نخست از پدر اجازه بگیرند. به امید اینکه همه به رفع نیازهای خود از راه شرعی و الهی رو آورند.  انشاء الله

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

jazab,صیغه,صیغه چیست,صیغه؟صیغه کنیم,راه های صیغه,صیعه کردن,چطور صیغه کنیم؟,چطور صیغه ای شویم؟,روش های صیغه کردن,جدیدترین روش صیغه,داسنتنی,جذاب,را های مرحم شدن,مرحم شدن با صیغه,عواقب صیغه,عواقب های صیغه کردن,صیغه دختر,صیغه پشر,زیرمیزی دات کام,سایت رسمی صیغه,سایت صیغه,صیغه چطور است؟,جذابترین, ازدواج موقت, روش درست خواندن صیغه عقد موقت, زن و مرد, صیغه ازدواج, عقد, عقد موقت, مذهبی, نکاح زن و مرد,ایه صیغه,نیازمند صیغه,چگونه دختر را صیغه کنیم,چه طور با هم صیغه کنیم؟,جدیدترین مدل صیغه,آخوند,سایت مذهبی,روش صیغه کردن,روش مرحم شدن,روش مرحم شدن با دختران,روش مرحم کردن,روش مرهم شدن با صیعه,ارتباط جنسی,ارتباط جنسی با صیغه,صیغه چخ جور هست؟,چگونه یک دختری را صیغه کنیم؟,ارتباط نامشروع,راه مشکل نداشتن ارتباط با دختران,خدا,خداوند,دختر,پسر,ارتباط با دختر,صیغه کردن دختر,ارتباط جنسی,ارتباط جنسی مجاز,راه مجاز ,راه مجاز ارتباط,راه مجاز ارتباز جنسی,راه مجاز ارتباط جنسی با دختران,دانستنی های صیغه,درباره صیغه,درباره صیغه کردن,جدیدترین مدل صیغه,راه چگونگی صیغه کردن,زندگی,صیغه وزندگی,ارتباط نامشروع با صیغه,ارتباط جنسی با صیغه کردن,صیغه  ارتباط با دختر,روش های صسغه کردن دختر,روش صیغه کردن پسر,روش صیغه ای شدن,روش صیغه کردن دوست,دوست دختر,روش صیغه کردن دوست دخترم,چگونه دوستم را صیغه کنم؟,چه طور دوست دخترم را صیعه کنم,چه طور ارتباط جنسی داشته باشیم؟,چگونه ارتباط جنسی مجاز داشته باشیم؟,صیغه و عواقب آن,عواقب صیغه کردن,صیغه و نتایج آن,صیغه کجاز,صیغه غیرمجاز,احکام,احکام صیغه,سایت احکام,احکام درباره صیغه کردن

 

منبع :