bs1

آکاایران: همیشه وقتی کودک بودید از مادرتان می شنیدید که خانوم بودن بسیار دشوار است وقتی متوجه میشویم که پا به سن می گذارید حفظ خانواده و انجام کارهای منزل اولین اولویت خانم ها است.خانمها به سلامتی خودشان اهمیت نمیدهند خانم ها معمولاً وقتی به سن 30 سال می رسند به شدت باید مراقب سلامتی خود باشند و تعدادی از آزمایشات و تست ها را برای پیشگیری از بیماری انجام دهند.خانم ها در مرحله یائسگی تحت تأثیر تغییرات هورمون هستند ، در ادامه این بخش از سلامت آکاایران به تعدادی از تست های مهم می پردازیم:

فشار خون و قلب : اگر فشار خون دارید نیاز است که سلامت قلب را هم چک کنید چون فشار خون خطر ابتلا به بیماری قلبی را هم بالا می برد.

Related image

تست بارداری

دست درد و پادرد: از نشانه های تیروئید یا پرکاری تیروئید است و خانم ها بعد از سن 30 سالگی باید تیروئید خود را چک کنند.

تست تیروئید : این روزهای یکی از مشکلاتی که خانم ها با آن روبرو هستند تیروئید است ، بعضی ها ممکن است از کم کاری تیروئید و برخی دیگر از پرکاری تیروئید رنج ببرند.

دیابت : امروزه یکی دیگر از بیماری های شایع دیابت است مخصوصن خانم هایی که چاق هستند و یا باردار می باشند باید مراقب باشند و تست دیابت را انجام دهند.

تست تراکم استخوان : تست ویتامین بسیار اهمیت دارد چون کمبود ویتامین Dباعث ضعف استخوان می شود و برخی زنان در خطر بیماری پوکی استخوان هستند.

 
 
معاینه واژینال

تست های سلامتی برای خانم ها

تست پاپ اسمیر: یکی از بیماریهای شایع خانم ها سرطان دهانه رحم است به همین منظور توصیه می شود این تست را در سن 30 سالگی انجام دهید.

ماموگرافی : یکی از بهترین راههای جلوگیری از سرطان تست ماموگرافی ماموگرافی معمولاً بعد از 40 سالگی برای خانمها توصیه میشود ، ولی اگر قبل از این سن نشانه ی دیده شود حتما باید برای انجام این تست اقدام شود.

Related image

و در آخر نیز باید اشاره کنیم که یکی دیگر از بیماری های شایع در خانم ها مشاهده می شود کم خونی است که با یک تست خون ساده در سن 30 سالگی قابل تشخیص است.

: