فروکتوز و افزایش اسید اوریک، اسید، اسیدها، اسید معده، اسید فولیک
مقالات پزشکی و بهداشتی,زمانی با افزایش پرفشاری خون و چاقی همراهی,افزایش فشارخون حمایت,افزایش,اسید,اوریک,افزایش, خون,شیوع,فروکتوز و افزایش اسید اوریک , درمان فرو

 

 

افزایش شدیدی در شیوع پرفشاری خون در سرتاسر دنیا وجود داشته است و شواهدی وجود دارد که سطح اسیداوریک نیز در حال افزایش است. آیا ممکن است این دو یافته با هم مرتبط باشند؟ این تصور رایج وجود دارد که افزایش شیوع چاقی منجر به افزایش شیوع پرفشاری خون شده است. طی ۲۰۰ سال گذشته، افزایش شدیدی در مصرف فروکتوز در دنیای توسعه یافته رخ داده است، افزایشی که از نظر زمانی با افزایش پرفشاری خون و چاقی همراهی داشته است. فروکتوز از این نظر در میان قندها منحصر به فرد است که به سرعت موجب تخلیه ATP و افزایش تولید و رهاسازی اسیداوریک می‌شود. داده‌های تجربی از ارتباط میان مصرف فروکتوز، هیپراوریسمی و افزایش فشارخون حمایت می‌کنند.

برای مثال ایجاد هیپراوریسمی، پرفشاری خون و نشانگان شبه متابولیک با تغییرات بافت شناسی و همودینامیک کلیه بسیار شبیه به آنچه که در هیپراوریسمی مشاهده شده است در موش‌های تغذیه شده با فروکتوز گزارش شده است. درمان این موش‌ها با مهار‌کننده‌های گزانتین اکسیداز شامل آلوپورینول یا فبوکسواستات سطح اسیداوریک را کاهش داد و تا حدی از این تغییرات جلوگیری کرد. مطالعات اپیدمیولوژیک همچنین مصرف فروکتوز را با افزایش خطر هیپراوریسمی و نشانگان متابولیک ارتباط داده‌اند. علاوه بر این، هر چند که برخی تناقضات در این مورد وجود دارد که آیا فروکتوز می‌تواند موجب پرفشاری خون در موش‌ها شود یا خیر، تجویز رژیم غنی از فروکتوز به انسان‌ها می‌تواند موجب ایجاد بسیاری از ویژگی‌های نشانگان متابولیک از جمله افزایش حاد فشارخون شود. بدین ترتیب هر کسی ممکن است اینطور فرض کند که هیپراوریسمی ناشی از فروکتوز می‌تواند در افزایش شیوع پرفشاری خون در سرتاسر دنیا نقش داشته باشد. مصرف سایر غذاها (مانند گوشت چرب غنی از پورین) یا نوشیدنی‌ها یا مواجهه با سموم (مانند سرب در مقادیری که برای ایجاد مسمومیت با سطح پایین سرب کافی باشد) که سطح اسیداوریک را تغییر می‌دهد ممکن است در افزایش سطح اسیداوریک و ایجاد پرفشاری خون هیپراوریسمیک نیز نقش داشته باشد.
موفق باشید

سلامت دندان با این نوع اسیدها

سلامت دندان با این نوع اسیدها

زمان مطالعه : 1 دقیقه
برخی اسید آمینه ها فواید درمانی فراوانی برای دندان دارند و موجب پیشگیری از پوسیده شدن دندان های افراد می شوند,
توقف سوزش سردل بدون استفاده از ضد اسیدها -  -آکا

توقف سوزش سردل بدون استفاده از ضد اسیدها - -آکا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
برخی مواد غذایی می توانند موجب شل شدن اسفنکتر مری شوند، که اجازه بازگشت اسید معده به مری را می دهد. از جمله این مواد غذایی مشکل آفرین می توان به گوجه فرنگی، مرکبات، شکلات، قهوه، و چای اشاره کرد.
صفحه 1 از 1
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :