برخورد صحیح با بی اشتهایی کودکان
مقالات پزشکی و بهداشتی,استاد تغذیه دانشگاه شهید بهشتی تاکید,درمان بی اشتهایی کودکان, بی اشتهایی, بی اشتهایی در کودکان, بی اشتهایی کودک, علل بی اشتهایی کودکان,

کودکان بی‌اشتها را مجبور به خوردن نکنید

استاد تغذیه دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: والدین نباید هیچ گاه از رشوه دادن یا تهدید کردن و حتی تشویق بی‌رویه برای غذا دادن به کودک استفاده کنند. بهترین و موثرترین روش در مورد کودکان کم اشتها این است که هرگز نسبت به غذا خوردن و نخوردن کودک واکنش نشان ندهند و حساسیت‌های او را تحریک نکنند.

دکتر مسعود کیمیاگر در گفت وگو با ایسنا گفت: کودکان غذا خوردن همراه با اجبار را دوست ندارند. گاهی اغلب پدر و مادرها از این روش برای تغذیه کودکانشان استفاده می‌کنند که پزشکان نیز با این روش مخالفند.

وی افزود: قدرت تمرکز در کودکان کمتر و شیطنت در آنها بیشتر است. والدین ضمن آگاهی از این نکته باید به کودکان اجازه تحرک حین غذا خوردن دهند و تعداد وعده‌های غذایی آنها را بیشتر کنند؛ چرا که این کار، معده کودک بی‌اشتها را فعال می‌کند و عادت به خوردن را در کودک آموزش می‌دهد. همچنین می توان برای رفع بی‌اشتهایی، در محل غذا خوردن کودکان تغییر ایجاد کرد؛ به گونه‌ای که همیشه در یک جا غذا صرف نشود.

دکتر کیمیاگر خاطرنشان کرد: گاهی اوقات باید به کودکان حق انتخاب داده و به آنها اجازه دهند تا غذا را در هر ظرفی که دوست دارند، صرف کنند. همچنین کودکان را برای خرید مواد غذایی همراه خود ببرند.

سلامت نیوز

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :