آنفلوآنزای خوکی و کودکان
آنفلوآنزا خوکی,درمان آنفلوانزای خوکی,علائم بیماری آنفلوانزای خوکی,آنفلوانزای خوکی,بیماری آنفلوانزای خوکی,آنفلوانزای خوکی علائم,آنفلوانزای خوکی در ایران,آنفلوانز

از کودکان خود برای مبتلا نشدن به آنفولانزای خوکی مراقبت بیشتری کنید .

با سرد شدن هوا و شروع مدارس و اجتماع دوستان در کنار همدیگر باعث بیشتر شدن این بیماری می شود .

بچه ها در برابر این بیماری بسیار آسیب پذیر می باشند و احتمال بروز این بیماری در آنها رایج تر می شود و به همین خاطر تاکید بسیار زیادی می باشد تا به خوبی از آنها مراقبت شود تا در صورت بروز بیماری بسیار زود بهبود پیدا کنند .توصیه هایی برای مراقبت:

1- دمای بدن کودک را اندازه بگیرید.

با قرار دادن دماسنج در دهان کودک، اگر دمای بدن او بیشتر از 5/37 درجه سانتی‏گراد بود، نشان می‏دهد تب دارد و بدن او در حال مبارزه با یک عفونت است.

هر 4 تا 6 ساعت یک بار، دمای بدن او را اندازه بگیرید.

قرار دادن دماسنج در دهان یا مقعد کودک، میزان تب را دقیق‏تر نشان می دهد. قرار دادن دماسنج در زیر بغل و استفاده از نوارهای اندازه‏گیری تب، دقیق نیستند و دمای صحیح بدن را نشان نمی‏دهند.

با تجویز پزشک از داروهای پایین آورنده تب مثل شربت استامینوفن استفاده کنید. اگر دمای بدن کودک بیش از 5/39 تا 40 درجه شد، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

2- آب و مایعات کافی به کودک بدهید. اگر کودک چیزی نمی‏خورد، به زور به او ندهید، ولی به آرامی او را تشویق کنید تا نوشیدنی‏هایی خنک، مثل آب، آب میوه ، نوشابه، شربت و ... بنوشد.

دقت کنید چند بار در روز کودک‏تان ادرار می‏کند. اگر کودک خیلی کم به دستشویی رفت، نشان می‏دهد بدنش دچار کم‏آبی است و باید به قدر کافی مایعات بنوشد.

 3- مراقب رفتار و حالات او باشید. شما کودک خود را می‏شناسید، اگر خیلی بی‏حال بود یا درد زیادی داشت، نشان می‏دهد بیماری او شدید است.

شما می‏توانید بر اساس وضع سلامت عمومی و شخصی کودک‏تان، شدت بیماری را در او اندازه بگیرید. بعضی کودکان مدت بیماری‏شان طولانی است و بعضی کوتاه.

 4- تا حد امکان شرایط راحتی و آرامش کودک خود را فراهم کنید.

اجازه دهید کودک‏تان تلویزیون ببینید یا کتاب بخواند. کودک شما هنگام بیماری، درد دارد، سرفه می‏کند و ممکن است دچار دل درد شدید نیز شود. این مشکلات، خوابیدن را برای او خیلی سخت می‏کند.

دستمال‏ کاغذی، پتو، شربت سرفه و سایر لوازم مورد نیاز کودک را در نزدیکی او قرار دهید.

 5- برای بهبودی بیماری کودک‏تان عجله نکنید. به محض خوب شدن حال کودک‏تان، او را به مدرسه نفرستید. کودک حداقل 24 ساعت قبل از رفتن به مدرسه، نباید هیچ‏گونه تبی داشته باشد تا بچه‏های دیگر را نیز مریض نکند.

 

هشدار‏ها:

* ساعاتی را که باید به کودک، دارو دهید یادداشت کنید تا دوز دارویی را فراموش نکنید یا اشتباهاً داروی زیادی به او ندهید.

 * اگر کودک شما دچار آلرژی فصلی است یا سرفه مداوم دارد، او را نزد پزشک ببرید. شما نباید بگذارید، آنفلوآنزای کودک‏تان به ذات‏الریه تبدیل شود.

 * اگر دمای بدن کودک از 5/39 تا 40 درجه بالاتر رفت، حتماً به پزشک اطفال مراجعه کنید.

 * اگر در مورد تغییر رفتار کودک خود نگران هستید، نیازی نیست به پزشک مراجعه کنید، شما بهتر از هر کسی کودک خود را می‏شناسید و می‏توانید او را آرام کنید.

 * اگر سن کودک شما کمتر از یک ‏سال است، برای کسب راهنمایی و توصیه‏های لازم به پزشک اطفال مراجعه کنید.

نیره ولدخانی – سایت تبیان

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :