خواص فلفل تند در پیشگیری از دیابت
مقالات پزشکی و بهداشتی,مقالات پزشکی و بهداشتی,بیماری های قلبی عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای,فلفل تند , خواص فلفل تند , فلفل تند پیشگیری از دیابت

 

 

فلفل تند در پیشگیری از دیابت موثر است


پژوهشگران اعلام کردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، یک پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.

کران آهوجا، محقق دانشکده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذکر شد: این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپیرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی - عروقی ترکیب شود.

 

وی افزود: آسپیرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده در بیماران مصرف کننده می ‌شود.

 

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیکی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های "کاپسایسین" و "دی هیدروکاپسیایسین" مطالعه و آزمایش کردند.

این آزمایشات نشان داد که مواد شیمیایی کاپسایسینوئید علاوه بر این که قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، کاهش تشکیل چربی‌ ها در دیواره‌ های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته‌ های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.

تبیان

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :