پوسیدگی دندان، شایع ترین بیماری جهان
پوسیدگی دندان,دندان های پوسیده,دکتر مهیار شهبازی مقدم,دندانپزشکان,راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان

رییس هیات مدیره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: پوسیدگی دندان، شایع ترین بیماری جهان است بنابراین باید در درجه اول برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، پیشگیری و در مرحله بعد آن را ترمیم کرد.


دکتر مهیار شهبازی مقدم در گفت وگو با  ایسنا، افزود: دندانپزشکان باید با شایع ترین بیماری جهان چه از بعد پیشگیری و چه از بعد درمان مقابله کنند و همین امر نشان دهنده اهمیت کار آنان است.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، وی با بیان این که آگاهی های لازم باید در زمینه راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان به مردم داده شود، گفت: رژیم غذایی نامناسب، مهم ترین عامل پوسیدگی دندان است و مصرف بیش از حد کربوهیدرات و سوکروز اصلی ترین عامل پوسیدگی دندان به شمار می رود. بنابراین استفاده صحیح از این مواد باعث کاهش چشمگیر این بیماری می شود. علاوه بر آن، مردم به رعایت بهداشت دهان با استفاده از نخ دندان و مسواک باید تشویق شوند.

رییس هیات مدیره انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران درباره این شاخه از دندانپزشکی اظهار کرد: دندانپزشکی ترمیمی شامل اقداماتی مانند بهداشت و پیشگیری از ایجاد پوسیدگی، ترمیم دندان و دندانپزشکی زیبایی می شود. تقریبا 70 درصد از درمان دندانپزشکان ایرانی در کلینیک ها و مطب ها در حوزه دندانپزشکی ترمیمی می گنجد. بنابراین با برگزاری برنامه های علمی مانند کنگره ها و نشستها باید اطلاعات دندانپزشکان در حوزه ترمیمی به روز شود.

شهبازی مقدم در پایان درزمینه میزان آشنایی دندانپزشکان ترمیمی ایران با تکنیک های روز دندانپزشکی گفت: سطح دانش دندانپزشکی در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورها قابل توجه است. در مجموع ایران در سطح تکنیکها و مواد جزو بهترین کشورهاست.

منبع : hidoctor.ir

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :