درمان پلیپ بینی با آب انار
اگر آب انار را با عسل مخلوط کرده و هر روز چند قطره در بینی چکانیده شود,از رشد پلیپ جلوگیری می شود,آب انار در جلوگیری از افزایش آنزیم هایی که سبب ابتلا به التهاب

درمان پلیپ بینی با آب انار


اگر آب انار را با عسل مخلوط کرده و هر روز چند قطره در بینی چکانیده شود، از رشد پلیپ جلوگیری می شود. آب انار در جلوگیری از افزایش آنزیم هایی که سبب ابتلا به التهاب مفاصل و از بین رفتن غضروف ها می شوند نیز مؤثر است.


انار حاوی مواد معدنی مانند سدیم، فسفر، آهن، منیزیم، پتاسیم، ترکیبات قندی ساکارز، گلوکز، فروکتوز و اسیدهای مالیک، سیتریک و آنتی اکسیدان های مفید است.
پژوهشگران آکادمی علوم آمریکا دریافته اند که مصرف آب انار از ابتلا به سرطان پروستات جلوگیری می کند.
تحقیقات اخیر نشان داده اند که آب انار در جلوگیری از افزایش آنزیم هایی که سبب ابتلا به التهاب مفاصل و از بین رفتن غضروف ها می شوند نیز مؤثر است.
آب انار خاصیت ضرسرطانی دارد و انار مقوی قلب، مفرح، دافع چربی، برطرف کننده سموم اغلب عفونت های داخلی، دافع حرارت، خون ساز، تصفیه کننده خون، باعث شادابی و طراوت پوست است و علاوه بر اینکه صدا را باز کرده و گرفتگی صدا را برطرف می کند، بهترین دارو برای تقویت کلیه به حساب می آید.
خوردن دانه های انار به مراتب بهتر از نوشیدن آب انار است، اما کسانی که معده ضعیفی دارند، باید این میوه بهشتی را به صورت آب انار مصرف کنند.
برای درمان زخم های داخل بینی یا گوشت اضافه روی زخم ها، مخلوط جوشانده آب ترش انار و عسل استفاده می شود.

درمان پلیپ بینی با آب انار 5/5 17
منبع : asriran.com
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :