کنترل زکام با ادویه ها چگونه است ؟
فواید زردچوبه را در این مقاله از آکاایران میتوانید مطالعه کنید ، فواید زردچوبه برای پوست صورت ، خواص زردچوبه برای پوست صورت ، خواص زردچوبه برای تخمدان ، خواص زر

زردچوبه

زردچوبه

رنگ زرد تند این ادویه رنگ دلخواه و اشتها آوری به غذاها می‌دهد. اما باید بدانید که ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی این ادویه که Curcumine نام دارد و رنگ زرد، زردچوبه هم به خاطر آن است.

زردچوبه می‌تواند:

* سردرد را تسکین دهد،

* مخاط التهابی مجاری تنفسی را از بین ببرد،

* علائم آلرژی را کاهش داده

* و از زکام پیشگیری کند.

متخصصان معتقدند در برخی موارد زردچوبه به اندازه‌ی دارو موثر عمل می‌کند.

دم کرده نعناع

نعناع

نعناع یک سبزی معطر با طبیعتی گرم و خشک است که می‌توانید آن‌ را خشک کرده و به صورت پودر و به عنوان ادویه استفاده کنید.

نعناع یکی از ادویه‌های خوشبویی است که ضد التهاب بسیار قوی محسوب می‌شود و می‌تواند سوزش و خارش گلو را تسکین داده و عطسه و سرفه را تسکین دهد.

متخصصان توصیه می‌کنند برای استفاده از خواص درمانی نعناع از دم کرده‌ی آن استفاده کنید یا این که این ادویه را به ماست‌تان اضافه کنید.

از این گذشته نعنا درمانی برای دردهای دستگاه گوارش شامل درد معده، روده، نفخ، دل‌پیچه، تهوع و اسهال است. برای این منظور مقداری نعنا خشک‌شده را در آب دم کرده یا از عرق نعنا استفاده کنید.

دانه و پودر زیره سیاه

زیره

زیره یک گیاه علفی است. این گیاه انواع مختلفی شامل زیره سبز، سیاه و کوهی دارد.

زیره سرشار از ویتامین A و ویتامین C می‌باشد که با سینوزیت زکام یا گریپ مقابله می‌کند.

می‌توانید زیره را آسیاب کرده یا به صورت دانه استفاده کنید. اضافه کردن این ادویه به غذاها نه تنها عطر و طعم دلچسبی به آن‌ها می‌دهد بلکه باعث حفظ سلامتی‌تان هم می‌شود. می‌توانید از دم کرده‌ی زیره نیز استفاده کنید.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :