ادویه‌هایی برای سلامتی
ادویه جات و سلامت,خواص ادویه ها ,خواص دارویی ادویه ها ,فواید ادویه ها ,خاصیت ادویه ها ,ادویه ها در طب سنتی ,فواید درمانی ادویه ها ,مضرات ادویه ها ,فوائد ادویه ه

ادویه‌هایی برای سلامتی


معمولاً اکثر افراد، غذاهای ادویه‌دار را دوست دارند و از ادویه‌ها در تهیه‌ی غذاهای خود استفاده می‌کنند.

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که میانه‌ی خوبی با این دنیای رنگارنگ و متنوع ندارید توصیه می‌کنیم در رویه‌ی خود تجدید نظری کرده و ادویه‌ها را دریابید.

به گفته‌ی محققان دانشگاه ایالت پنسیلوانیای ایالات متحده‌ی امریکا، مصرف ادویه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها اجازه نمی‌دهد میزان انسولین و تری‌گلیسیرید بعد از صرف غذا افزایش یابد و به این ترتیب خطر بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

محققان تأثیر ادویه‌ها را روی 6 مرد 30 تا 65 ساله که دارای اضافه وزن بودند مورد بررسی قرار دادند. در ابتدا داوطلبان روزانه غذاهای بدون ادویه و سپس در هفته‌ی بعد غذاهای ادویه دار مصرف کرند. این ادویه‌ها شامل ادویه های رزماری، آویشن، دارچین، زردچوبه، فلفل سیاه، تخم میخک، پودر سیر و پاپریکا بودند.

محققان میزان انسولین و تری‌گلیسیرید داوطلبان را قبل و همچنین بعد از صرف هر وعده‌ی غذایی می‌سنجیدند.

مصرف ادویه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها اجازه نمی‌دهد میزان انسولین

و تری‌گلیسیرید بعد از صرف غذا افزایش یابد و به این ترتیب خطر بیماری‌های

مزمن مانند بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد

محققان بعد از مقایسه‌ی میزان انسولین و تری‌گلیسیرید افراد بعد از صرف غذای بدون ادویه و غذاهای ادویه‌دار به این نتیجه رسیدند که میزان انسولین بعد از مصرف غذاهای ادویه‌دار به میزان 21درصد و میزان تری‌گلیسیرید به میزان 31 درصد کاهش می‌یابد.

از این گذشته بررسی‌ها نشان داد بعد از صرف غذاهای ادویه‌دار مقاومت آنتی‌اکسیدانی 13 درصد افزایش می‌یابد.


منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :